شناسایی عاملان هتک حیثیت در شبکه های اجتماعی موبایلی

0 95

عصرکاسپین ، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی ۷ تن از عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی موبایلی، خبر داد.
سرهنگ “ایرج محمدخانی” با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و تالش به دادخواهی تعدادی از شهروندان، مبنی بر هتک حیثیت آنان در شبکه های اجتماعی موبایلی فضای مجازی، بررسی موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی با بیان اینکه با پی‌جویی فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در شبکه های اجتماعی موبایلی شناسایی شدند، تصریح کرد:متهمان که دو مرد ۳۰ ساله و پنج مرد ۲۱ ، ۲۹ ، ۳۱ ، ۴۰ ، ۶۰ ساله ، اهل و ساکن رشت و تالش بودند، دستگیر شدند.
وی با اشاره به اینکه مرتکبان چنین جرایمی در فضای مجازی با نشانه رفتن آبروی افراد دست به رفتار غیر اخلاقی می زنند، اظهار داشت: پلیس فتا با بهره جستن از توان فنی و مهندسی کارآگاهان و کارشناسان خبره خود، هوشمندانه، قانونی و قاطع نسبت به شناسایی هنجارشکنان حوزه فضای مجازی و تحویل آنها به مراجع قضایی اقدام می کند.
سرهنگ محمدخانی با تاکید بر اینکه فن آوری اطلاعات و ارتباطات ابزار بسیار مفیدی است اما چگونگی استفاده صحیح از این فن آوری هنوز به خوبی در بین کاربران نهادینه نشده خاطرنشان کرد: کاربران ضمن جدی گرفتن محرمانگی و امنیت اطلاعات شخصی، آداب معاشرت مجازی را رعایت کنند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir یا شماره ۲۱۸۲۳۴۰ گزارش کنند.
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای با انگیزه غیر اخلاقی ، مبادرت به هتک حیثیت دیگران در فضای مجازی می کنند، تصریح کرد: مطابق ماده ۱۸ از فصل پنجم – هتک حیثیت و نشر اکاذیب ، قانون جرائم رایانه‌ای ، مرتکبین این قبیل از جرایم، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.