فرماندارشهرستان رشت در همایش روز روستا؛ تروریست خواندن نهاد اصیل سپاه توسط رییس جمهور آمریکا مضحک است

0 166

عصرکاسپین ، سیروس شفقی در همایش روز روستا با محکوم کردن سخنان توهین آمیز رییس جمهور آمریکا اظهار داشت : حرفهای ضد ایرانی ترامپ توانمندی فرزندان این نظام را در مذاکرات برجامی نشان می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه تروریست نامیدن نیروهای یک نهاد اصیل ایرانی توسط رییس جمهور هتاک و فحاش آمریکا مضحک است افزود: بهترین جوانان سرزمین ایران خونشان در راه مقابله با تروریست جهانی و منطقه نثار کردند. ایران اسلامی نشان خواهد داد که در مقابل هرگونه تهدید خواهد ایستاد.
وی در ادامه پانزدهم مهر ماه روز روستا را به دهیاران و روستاییان تبریک گفت و افزود: دهیاران آخرین حلقه اجرایی مسئولین و مردم هستند و زحمات و تلاشهای دهیاران برای رفع مشکلات مردم در روستاها قابل تقدیر و تشکر است .

شفقی گفت: امیدواریم شاهد روزی باشیم که هیچ روستا نشینی دغدغه معیشتی، رفاهی ، فرهنگی و بهداشتی نداشته باشد و مهاجرت معکوس از سوی مردم انجام شود.
وی افزود: با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید شاهد حرکتهای مثبتی در عمران و توسعه روستاها بودیم .
فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه دهیاری ها با کمترین منابع بهترین عملکرد را دارند بیان داشت: در یک جمع بندی کلی عملکرد دهیاران شهرستان رشت را خوب ارزیابی می‌کنم. امیدواریم در مباحث پسماند و جمع آوری زباله ها ، نظافت مسیرها ، تعریض معابر به همت روستاییان و برخورد تخلفات ساختمانی تلاش های بیشتری انجام شود.
وی با بیان اینکه آب شرب روستایی و ضعف برق از عمده ترین مشکلات روستا است و بنده تذکر جدی به دو شرکت آب روستایی و برق در راستای عدم ایفای تعهداتشان می دهم ادامه داد: آب رسانی محدوده سروان و ناحیه ۸ و ۹ از اولویت ها است و بسیار تاسف برانگیز است که ۳۰۰ کیلومتر شبکه گذاری برای ۲۵ روستا با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان هزینه شده باشد اما هنوز مردم این منطقه فاقد آب شرب باشند.

شفقی ادامه داد: دهیاران به عنوان بازوان اجرایی در حل مشکلات آب و برق روستاها هستند و تمام پروژه هایی که در روستاها باید انجام شود را به دهیاران ابلاغ می شود.
وی خاطرنشان کرد: در کمیته برنامه ریزی ۲۱ میلیارد تومان برای آب شرب روستایی ، اصلاح شبکه ها و راه اندازی تصفیه خانه ها پیش بینی شده است .
شفقی در مورد رتبه شهرستان رشت در شبکه برق روستایی گفت : در اعتبارات بحران برف، ۳ هزار تیر برق با کمک دهیاران نصب شد و نیز ۲۳۰ کیلومتر کابل خود نگهدار تعویض گردید.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به وضعیت ضعف برق شهرستان اعلام کرد: در اعتبارات امسال بیش از ۴ میلیارد تومان در این زمینه پیش بینی شده است .
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه شهرستان رشت از نظر زیرسازی راه های روستایی وضعیت بسیار مناسب تری نسبت به شهرستانهای دیگر دارد افزود: امسال ۴۲ میلیارد تومان در کمیته برنامه ریزی به راه روستایی اختصاص یافت تا بتوانیم شاخص راه های روستایی رشت را افزایش دهیم.
شفقی با تاکید بر اینکه دو بحث کشاورزی و گردشگری باید در روستاها تقویت شود تا در رونق تولید و رونق اقتصادی گام برداریم بیان داشت: مسیر اجرایی سیاست اقتصاد مقاومتی روستاها هستند و باید تلاش شود تا از حمایت های دولت در این زمینه بهره بیشتری بگیریم و سبب رونق و افزایش درآمد روستاییان شود.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه دهیاران ۴۸ وظیفه عمرانی دارند و دهیار یعنی شهردار آن روستا و همه اتفاقات و مسایل مربوط به روستا بر عهده دهیار است گفت: بنده معتقدم پروژه ها اگر به دهیاران سپرده شود ارزانتر و بهتر و با سرعت بیشتر قابل اجرا خواهد بود و نوسازی و بهسازی محیط فیزیکی روستا و هدایت و نظارت بر فرآیند عملیات عمرانی و ارتقا شرایط کار و زندگی روستایی از اهداف سیاستهای روستایی است.

وی در پایان افزود: تاکید بر زیباسازی و نظافت و اجرای سر درب های روستا با توجه به هویت معماری شهرستان با در نظر گرفتن گردشگر پذیر بودن می‌تواند در بحث جذب گردشگر بسیار موثر باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان رشت به اجرای جدی بر جمع آوری پسماند روستایی اشاره کرد و اذعان داشت: دهیاران تعامل خود را با بخشداریها بیشتر کنند و نقاط آسیب پذیر را در زمان بحران مدیریت کنند و اخطارهای هواشناسی را جدی بگیرند .
این مقام مسئول با اشاره به اینکه اشتغال روستاییان بسیار باید مورد توجه قرار گیرد افزود :در سال ۹۵شهرستان رشت سیصد و بیست و پنج نفر دریافتی تسهیلات اشتعال از صندوق کارآفرینی داشتند.
وی با بیان اینکه امسال اعتبارات شهرستان رشت دو برابر شده است گفت : همه بخشداری ها و دستگاههای مربوطه با تشکیل کارگروه های مرتبط برنامه های لازم و جامعه ای را برای توسعه شهرستان ارائه دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.