مدیرعامل آب منطقه ای گیلان:۱۱سد لاستیکی دردست اجرا داریم

0 121

عصرکاسپین ، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در جمع خبرنگاران گفت : احداث ۴ سد را دست اجرا داریم که شامل سد پل رود در شرق، شفا رود در غرب، سد لاسک در شفت و دیو رش در رودبار می باشد که آب منطقه‌ای گیلان در دست اجرا و بهره‌برداری دارد.
کاظم لطفی با اشاره به مشکلات زیست محیطی سد لاسک مشکلات زیست‌محیطی دارد و تا پایان سال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود گفت: سدهای دیگر نیز طبق زمان‌بندی‌های انجام‌شده در دستور کار قرار می‌گیرند و آب موردنیاز زراعی و شرب استان را تأمین خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به بهره برداری سدها طی سه سال آینده ، گفت: هدف‌از سدسازی در گیلان تامین آب موردنیاز است که طبق زمان‌بندی‌ها بخشی از آن در کوتاه‌مدت و  بقیه آن نیز طی برنامه‌ریزی‌های ششم و هفتم توسعه در گیلان با احداث سدهای لاستیکی مدیریت خواهیم کرد.
لطفی خاطرنشان کرد: ۱۱سد لاستیکی هم اکنون در دست اجرا است تا از هدر رفت آبها در بخش کشاورزی جلوگیری شود.
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان تحقق اهداف در حوزه آب نیازمند اعتبار ۴هزار میلیارد تومانی دانست .
لطفی درپاسخ به سوال خبرنگار در مورد آلودگی دو رودخانه رشت گفت : مالکیت دو رودخانه زرجوب و گوهررود متعلق به آب منطقه‌ای است اما این دو  رودخانه ‌طی پنجاه سال آلوده شدند و در حال حاضر نیز بخش صنعت و فاضلاب شهری عمده‌ترین آلوده‌کننده دو رودخانه  هستند.‌
وی از اقدامات صورت گرفته را جمع آوری فاضلاب غرب رشت از تالاب عینک و گوهر رود و انتقال آن به تصفیه خانه فخب عنوان کرد.
لطفی حداقل زمان لازم برای پاکسازی آلودگی از رودخانه ها را ۱۰سال دانست و گفت در حال حاضر شهرک صنعتی رشت بزرگترین منبع آلوده کننده گوهررود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.