معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رشت: سرعت کاه ها به تنهایی نمیتواند سبب کاهش تصادفات شود/ نظارت بیشتر بر موتور سواران در روستاها

0 109

عصرکاسپین ، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری رشت در جلسه شورای ترافیک این شهرستان با اعلام برگزاری ضروری این جلسات گفت : هدف از برگزاری این جلسه رسیدن به یک راهکار و یا رفع مشکل برای نجات جان و مال هموطنان است.

مونا ابرو فراخ افزود:بخشداران باید در حوزه خود مشکلات را شناسایی و با عوامل اجرایی آن حوزه در صدد رفع آن برآمده و درصورت حل نشدن مشکل در جلسات شورای ترافیک مرکز شهرستان بیان کنند تا پیگیری شود.

وی با بیان اینکه صرف استفاده ازسرعت کاه ها، خطر ناشی از تصادفات را کاهش نمیدهد گفت : استفاده از علائم هشدار دهنده در جاده در کنار سرعت کاه ها میتواند کمک بزرگی در کاهش حوادث جاده ای شود.

وی همچنین به اصلاح نقاط حادثه خیز اشاره کرد و افزود: با توجه به فصل بارش و لغزنده بودن جاده ها باید نقاط حادثه خیز را مشخص کرد و به رفع آن پرداخت.

ابروفراخ ادامه داد: نصب روشنایی راه ها، رنگ آمیزی جداول و بلوارها و هماهنگی بخشداریها با پلیس راهور در روزهای شلوغ مثل بازار هفتگی میتواند باعث کاهش تصادفات و ترافیک در شهرها شود.

وی با اشاره به اینکه در راه های روستایی بیشتر مردم برای حمل و نقل از موتور سیکلت استفاده میکنند، افزود: نظارت پلیس راهور بر فعالیت این موتور سوراها از نظر داشتن وسایل ایمنی و گواهینامه باید بیشتر شود.

معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری رشت با تأکید بر ضرورت وجود یک نگاه زیرساختی در این حوزه در سطح شهرستان رشت، ادامه داد: ایجاد این زیرساخت ها سبب توسعه در حوزه های مختلف می شود.

وی در پایان از همه بخشداران و مسئولان شهری در استمرار جلسات شورای ترافیک تاکید و گفت: این جلسات سبب خواهد شد که کمتر تصادفات باشیم .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.