نحوه اطلاع‌رسانی و زمان مراجعه بازنشستگان برنده خرید «خودرو قسطی» به نمایندگی‌ها

0 162

به گزارش عصرکاسپین،قرعه‌کشی فروش ۱۰۰۰ خودروی قسطی به بازنشستگان از میان ۴۴ هزار ثبت نام صورت گرفته، انجام و از طریق پیامک به برندگان اطلاع رسانی خواهد شد.

محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مراسم قرعه کشی فروش خودروی اقساطی به بازنشستگان اظهار کرد: قراردادی با ایران خودرو برای خرید اقساطی هزار دستگاه خودرو زیر ۵۰ میلیون تومان منعقد کردیم. چون نمی‌دانستیم میزان استقبال چقدر است در مرحله اول روی ۱۰۰۰ دستگاه توافق کردیم.

وی افزود: از مبلغ کل خودرو، ۱۷.۵ میلیون تومان وام با سود ۱۰ درصد است که در ۳۶ قسط پرداخت می شود و اگر اقساط ۴۸ ماهه باشد سود آن ۱۲ درصد است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه این پروژه است گفت: ۴۴هزار بازنشسته از این طرح استقبال کردند. پس از کسب تجربه و پیش برد امر این کار را ادامه می دهیم.

اسلامیان افزود: هدف اساسی ما این است که ترمیم حقوق بازنشستگان صورت گیرد و اهداف بعدی ارتقای رفاهیات بازنشستگان است و خوشحال می‌شویم قدمی برای رضایت بازنشستگان برداریم.

وی به افتتاح خانه های امید نیز اشاره کرد و گفت: تلاش می کنیم در هر شهری یک خانه امید داشته باشیم. اگر شهرداری ها زمین مناسبی در مناطق در کنار پارک ها به ما تخصیص دهند خانه‌های امید محلی در مناطق تهران دایر می کنیم. خانه‌های امید جایی است که بازنشستگان دور همدیگر جمع شده و فعالیت‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی انجام می دهند.

اسلامیان ادامه داد: در راستای دستور رئیس جمهور مبنی بر فروش و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی وابسته به صندوق، سهام بیمه ملت را به ۱۳۵ هزار بازنشسته واگذار کردیم که بسیار استقبال شد. مصمم هستیم در راستای کاهش تصدی گری این اقدامات را توسعه دهیم.

محمود اسلامیان با بیان اینکه در دوره هشت ساله دولت قبل حقوق ها همپای نرخ تورم نبود و تا ۶۷.۷ درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافت گفت: اما در این دولت تورم کنترل شد به طوری که در سال جاری ۲۲۰۰ میلیارد تومان ردیف بودجه‌ای برای افزایش حقوق ها در نظر گرفته شد و حقوقها ۱۹.۶ درصد در سال جاری افزایش یافت.

وی افزود: تلاش می کنیم در صورت تامین اعتبار تا سه ماه آینده هزار دستگاه خودروی دیگر نیز به بازنشستگان ارائه کنیم.

طهماسبی مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این مراسم جزئیات و زمان مراجعه به نمایندگی های ایران خودرو را اعلام کرد و گفت: اطلاعیه‌های مربوط روی سایت صندوق بازنشستگی بارگذاری خواهد شد.

وی افزود: پس از طی مراحل اداری، بازنشستگان می توانند نیمه اول آبان ماه به نمایندگی های ایران خودرو مراجعه و مدارک لازم را ارائه کنند. سپس بر اساس خودرویی که انتخاب کرده اند زمان تحویل را خود ایران خودرو مشخص می کند که طبق زمانبندی از ۱۵تا یکم ماه به طول می انجامد.

طهماسبی با بیان اینکه تا سقف ۱۷.۵ میلیون تومان از مبلغ خودرو وام است گفت: پیش پرداخت هم بر اساس نوع خودرو مشخص است. در حالی که لیزینگ ها نرخ بهره ۲۱ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه دارند. بیمه شحص ثالث و بیمه بدنه هم با شرایط خوب روی خودرو گذاشته‌ایم.

وی افزود: اگر بازنشسته ای انصراف دهد سریعا شخص دیگری را جایگزین می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.