ورود بیش از سه میلیون و سیصد هزار گردشگر در نیمه نخست سال جاری

0 143

عصرکاسپین ، افزایش ۵۶ درصدی گردشگران ورودی به فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی تعداد گردشگران ایرانی ورودی به فاز تجارت و گردشگری این منطقه طی شش ماه اول سال ۹۶ در قیاس با همین دوره زمانی در سال ۹۵ با رشد ۵۶ درصدی همراه شده است.
براین اساس طی این مدت ۳ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۸۵۵ نفر در فاز تجارت و گردشگری منطقه حضور یافتند و این در حالی است که در شش ماه نخست سال ۹۵ تعداد گردشگران داخلی ورودی به منطقه آزاد انزلی ۲ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۰۳ نفر بوده است.
از سوی دیگر در زمینه گردشگران خارجی ورودی به این منطقه در شش ماهه ابتدایی سال ۹۶، منطقه آزاد انزلی میزبان ۱۰۴۴ توریست بوده که در مقابل ۹۳۹ گردشگر خارجی که در نیمه نخست سال گذشته از منطقه بازدید کردند، بیانگر رشد ۱۱ درصدی است.
بنابراین گزارش ایجاد زیرساخت هایی همچون مرکز تفریحات دریایی، بهره برداری از مجموعه ورزشهای ساحلی قایقران، راه اندازی خانه های روستایی بومی گیلان، ساماندهی و تجهیز طرح ساحلی منطقه با امکانات متنوع در کنار ایجاد مبلمان شهری، نورپردازی و پروژه های زیباسازی و جاذبه های جدید در پارک ساحلی از جمله مهمترین اقدامات و برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه زیرساخت های گردشگری بوده است.
لازم به ذکر است پروژه اسکله کشتی های تفریحی(مارینا) مجتمع بندری کاسپین که به عنوان حلقه مرکزی ایجاد مسیرهای گردشگری دریایی در دریای خزر هدفگذاری شده و در این زمینه تفاهم نامه هایی با نهادهای دیگر کشور و استان منعقد شده و ساخت آکواریوم و باغ خزندگان با سرمایه گذاری خارجی دیگر پروژه مهم گردشگری در حال احداث در این منطقه به منظور تکمیل حلقه های زیرساختی خدمات و تسهیلات گردشگری منطقه آزاد انزلی است.
علاوه براین همکاری با شرکت های تورگردانان و سامانه های رزرواسیون بین المللی در کنار اطلاع رسانی هوشمند از طریق سامانه های شبکه های تلفن همراه و سامانه اطلاعات مکانی گردشگری منطقه در پرتال سازمان (http://anzali.mapir.ir) مجموعه طرح های اطلاع رسانی صورت گرفته برای افزایش میزان گردشگران ورودی به منطقه آزاد انزلی را تشکیل می دهد.
از برنامه های در دست اجرای حوزه گردشگری سازمان می توان تعامل با کشورهای منطقه جهت برقراری پروازهای مستقیم به فرودگاه سردار جنگل رشت، برگزاری نمایشگاه های مختلف در حوزه گردشگری و صنایع دستی، جذب سرمایه گذار جهت احداث هتل و مراکز اقامتی و در نهایت در مرحله ساخت بودن مجتمع پردیس صنایع دستی منطقه و اقدامات انجام شده در راستای توسعه گردشگری حلال بیان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.