کوچکی‌نژاد تشریح کرد: زیر و بم یک طرح بی سرانجام برای اشتغال

0 268

عصرکاسپین ،جبار کوچکی‌نژاد در خصوص توجه به اشتغال و موضوع اشتغال جوانان در لایحه بودجه سال ۹۷، اظهار داشت: در بحث اشتغال فهم مشترکی در کشور وجود ندارد، زمانی که گفته می شود اشتغال باید به تولید، خدمات و نیروی کار ماهر فارق‌التحصیل فکر کنیم و آیتم‌های پایین دست اشتغال را ببینیم و سپس بگوییم اشتغال ایجاد کرده‌ایم.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حرف دولت در خصوص ایجاد یک میلیون اشتغال عجیب است، گفت: این مسئله نیازمند داشتن منابع، اصلاح روش‌ها و راهکار است، بیاییم به تولید و خدمات، آموزش نیروی انسانی تا با انجام برخی موارد اشتغال ایجاد کنیم.

وزیر کار با مسائل حوزه اشتغال آشنا نیست

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بحث اشتغال در حوزه وزیر کار است اما وزیر با مسائل حوزه اشتغال آشنا نیست، ادامه داد: وی در حضور خود در استان حوزه انتخابیه من در بخش گردشگری تعدادی آلاچیق را افتتاح کرد و اعلام داشت که ایجاد اشتغال کرده در صورتی که این مسئله تنها در حوزه گردشگری است.

ادعای دولت برای ایجاد اشتغال با منابع ۷۰ هزار میلیاردی بی‌اساس است

وی با تاکید بر اینکه باید گردشگری، صنعت، آموزش دانشگاه و فنی فعال شوند و سیاست‌های خود را در بحث اشتغال مشخص کنند، عنوان کرد: دولت اعلام کرد که از منابع افزایش قیمت بنزین به میزان ۱۷هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و برداشت مبالغی از صندوق توسعه و خزانه که مجموع آن به ۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد ایجاد اشتغال می‌کند که این حرف یک حرف بی پایه و اساس است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از ۴۰ سال نباید شعاری در کشور عمل کنیم، باید برای ایجاد اشتغال پایدار تعریف داشته باشیم و اشتغالی را که خدمات و تولید را رونق می‌دهد را ایجاد کنیم.

ایجاد اشتغال در صندوق شرکت‌های دانش‌بنیان مغفول مانده است

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه هرم اشتغال تفاوت کرده و درحال حاضر دکتر بیکار در کشور داریم، ادامه داد: صندوق شرکت‌های دانش‌بنیان ۳ هزار میلیارد تومان پول دریافت کرده اما بحث شتغال در آن مغفول مانده است، از ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه باید برای ایجاد اشتغال مقاطع تحصیلی دکتری و تولید علم هزینه شود، متاسفانه حلقه‎‌های پیوسته‌ای در زمینه اشتغال وجود ندارد.

منابعی از محل درآمد مالیات بر ارزش افزوده برای تسهیلات اشتغال جوانان دیده نشده است

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ درپایان در خصوص اینکه آیا همانند سنوات گذشته ۲۷ صدم درصد از منابع درآمدی مالیات بر ارزش افزوده برای تسهیلات ایجاد اشتغال جوانان در لایحه بودجه سال ۹۷ درنظر گرفته شد بود، اظهار داشت: چنین موردی در لایحه بودجه سال ۹۷ دیده نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 17 =