استاندار گیلان در نشست با اعضاء هیات مدیره خانه مطبوعات استان: از انتقاد استقبال می کنم و امیدوارم آزادی عمل رسانه ها روز به روز بیش‌تر شود

0 80

عصرکاسپین ، استاندار گیلان در این دیدار که در محل دفتر استاندار برگزار شد، امتناع مسئولان  از انتشار آزاد اطلاعات غیرمحرمانه را مذموم دانست و تصریح کرد: رسانه آزاد است و‌ گردش آزاد اطلاعات و‌ اخبار عملکرد دولت امری لازم است.

وی اضافه کرد: گرچه برخی اوقات شاهد انتشار اخبار غیرحرفه ای هستیم اما فعالیت اصحاب رسانه اثربخشی مطلوبی بر جامعه دارد و ابعاد مثبت انتشار اخبار حرفه ای و‌ شفاف سازی بر جامعه قابل تامل و حائز اهمیت است.

استاندار گیلان با بیان اینکه خوشبختانه فضای رسانه ای استان مطلوب است و فعالان رسانه با هدف همراهی و همکاری با مسئولان، صرفا دغدغه مندی خود را بروز می دهند، تصریح کرد: معتقدم ضمن ضرورت بروز انتقاد سازنده از سوی رسانه ها، باید راهکارهای منطقی نیز ارائه کرد.

دکتر سالاری ادامه داد: بر این باورم بسیاری از مشکلات کشور و استان ساختاری است و عملکرد رسانه ها می تواند توان و خروجی عملکرد مسئولان را ارتقاء دهد و‌ به اصلاح امور بیانجامد.

وی با اشاره به اینکه انتقاد و همراهی رسانه کمک کننده است و چشم نظارتی مردم محسوب می گردد، بیان کرد: مادامی که رسانه مستقل بماند، رویکرد حرفه ای داشته باشد و از دخالت حاکمیت در امان بماند، یکی از مهم ترین ابزار امر به معروف و‌ نهی از منکر قلمداد می شود.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: این تصور که امر به معروف و‌ نهی از منکر مختص حکومت نسبت به مردم است و مردم حق نظارتی ندارند ناصحیح است.
مصطفی سالاری خاطرنشان کرد: ما وظیفه ی خود در قبال ایجاد فضای نظارتی مردم بر دولت از طریق مطبوعات را انجام می دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت توجه به انجمن ها و گروه های غیردولتی تاکید و خاطرنشان کرد: هرچه شناخت و اعتقاد بهتری نسبت به مشارکت مردم در امور پیدا کنیم، نتایج بهتری حاصل می شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه تکریم رسانه ها و مطبوعات زمانی قابل ادعاست که هیچ شخص یا رسانه ای به دلیل انتقاد در مضیقه قرار نگیرد، تصریح کرد: کسی حق ندارد رسانه ها را با اعمال سلیقه شخصی محدود کند.

سالاری در پایان اظهار کرد: از انتقاد استقبال می کنم و امیدوارم آزادی عمل رسانه ها روز به روز بیش‌تر شود.

مدیرکل ارشاد گیلان در این جلسه گفت: خوشبختانه فضای رسانه ای استان توسعه یافته و در حد مطلوبی قرار دارد و همه خبرنگاران به نوعی دغدغه توسعه استان، رفع مشکلات و کاستی ها را داشته و این موضوع با طرح سئوالات فراوان، مطالبه گری و پرسشگری هایی که در جلسات با مدیران استان مشاهده می شود به وضوع عیان است.
فاضلی با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار اظهار داشت: هرساله گرامیداشت این روز با تجلیل از فعالان رسانه ای انجام می شود.
فاضلی افزود: امسال نیز قطعا با مساعدت و کمک های استاندار و دیگر متولیان امر مراسمی در خور شان و نام رسانه های استان برگزار خواهد شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان گفت : در سال جاری برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات و جشنواره رضوی را برگزار کردیم که باعث افتخار جامعه مطبوعات گیلان است .
کریم خرسندی با اشاره به مشکل مالیاتی خانه مطبوعات استان ،از استاندار تقاضا کرد که برای حل این مشکل کمک کنند.
مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با برشمردن مشکلات اهالی رسانه استان ،از استاندار خواست تا برای رفع این مشکلات
مساعدت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.