امروز رخ داد: بسیج ۷۶ آتش نشان برای مهار آتش سوزی گسترده در بلوار شهید مطهری رشت یک باب آپارتمان سه طبقه تجاری ، مسکونی در بلوار شهید مطهری رشت طمعه حریق شد.

0 77

عصرکاسپین ؛بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی از اعزام ۷۶ آتش نشان و افسر ارشد بهمراه ۲۳ خودروی اطفایی و آبرسان از ۱۲ ایستگاه آتش نشانی و یکدستگاه خودروی تانکر آبرسان از فضای سبز شهرداری به محل حادثه واقع در میدان صیقلان- ابتدای خیابان شهید مطهری رشت خبر داد و گفت: به محض رسیدن با حجم بالایی از آتش و دود در سراسر سربندی آپارتمان سه طبقه با مکانی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع روبرو شدیم.
او در ادامه افزود: با توجه به مساحت و یکپارچگی سربندی ساختمان آتش گرفته (تجاری/ مسکونی)، پنج تیم اطفایی و امداد و نجات آتش نشانی ضمن خارج کردن ساکنین خصوصا افراد مسن سریعا از داخل و بیرون آپارتمان نسبت به مهار و پیشگیری از گسترش آتش اقدام کردند.
وی ضمن تاکید بر حجم سنگین شعله های آتش به وجود مواد قابل اشتعال در طبقه سوم فروشگاه فرش در محدوده آپارتمان مذکور اشاره کرد و افزود: آتش نشانان به سختی توانستند ظرف مدت زمانی کمتر از ۲۲ دقیقه شعله های سرکش آتش که ارتفاعش در برخی نقاط از ۱۵ متر نیز تجاوز می کرد را مهار و آتش را در کنترل خود درآورند.
رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن تاکید بر اینکه منشاء آتش سوزی از داخل سربندی آپارتمان بوده که در آن ساعت از روز موجبات غافلگیری و کشف دیر هنگام آتش برای اهالی ساختمان و حتی خودروهای عبوری را فراهم نموده بود، افزود: قطع برق و کولر ها عاملی شد تا ساکنین آپارتمان در پی جستجوی علت با مشاهده شعله های سرکش آتش در سربندی؛ به ایستگاه آتش نشانی مجاور ساختمان جهت اطلاع رسانی مراجعت کنند.
بابک رمضانی در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه دو تن از آتش نشانان در جریان آتش سوزی فوق دچار مصدومیت شدند که یکی از آتش نشانان سرپایی مداوا و دیگری توسط عوامل اورژانس به بیمارستان رازی رشت انتقال یافت افزود: اگر این آتش سوزی در ساعات دیگری از روز در این مکان رخ می داد با توجه به موقعیت جغرافیایی و ترافیک سنگین در این محدوده کار اطفای حریق و امداد رسانی باز هم برای آتش نشانان با دشواری بیشتری همراه می شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =