فرماندار رشت :باید در نقدها مصلحت را در نظر بگیریم

0 82

عصرکاسپین ، سیدمحمد احمدی در مراسم تجلیل از خبرنگاران که در فرمانداری رشت برگزار شد، اظهار کرد: فضای رسانه همواره برای مسئولین یک فرصت محسوب می‌شود تا در خدمت‌رسانی به مردم کمک کوشا باشند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اگر مدیری بین خود و رسانه دیوار می‌کشد، عیب از وی است، افزود: مدیر موفق همواره با صداقت در عمل و گفتار، از انعکاس و بیان عملکرد و اخبار حوزه مسئولیتی خود به خبرنگاران و رسانه‌ها واهمه‌‌ای ندارد.

وی با بیان اینکه چهار دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد و در طول این مدت همواره مورد هجمه و توطئه دشمنان قرار گرفته است، ادامه داد: استراتژی «جمهوری اسلامی» طبق قانون اساسی ایران تدوین شده است؛ اکنون هم حکومت ما بر اساس همان استراتژی اداره می‌شود.

احمدی بیان کرد: تحریم‌های ناجوانمردانه که از شروع انقلاب تاکنون ادامه داشته، در پی تدوام و استحکام انقلاب اسلامی بر کشور تحمیل شده است.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه در دنیا «شفافیت» یکی از مولفه‌های موفقیت محسوب می‌شود، تصریح کرد: در چنین شرایطی اگر مدیری از انعکاس و شفاف سازی مسائل امتناع ورزد، فرصت را برای دشمنان فراهم می‌کند.

وی با اشاره به نقدهای منصفانه، گفت: باید در نقدها مصلحت را در نظر بگیریم زیرا شاید بسیاری از راستی‌ها را نتوان بازگو کرد؛ اگر مدیری همواره مشکلات را بیان کند، امیدواری از جامعه سلب می‌شود.

احمدی با بیان اینکه مدیری موفق است که بتواند با وجود مشکلات به پیگیری مسائل و رفع موانع بپردازد، تصریح کرد: برای عبور از مقاطع حساس باید از ظرفیت رسانه و خبرنگاران بهره‌مند شویم، خصوصا در برهه حساس فعلی اخبار شما خبرنگاران، تاثیرگذاری بالایی دارد.

وی با بیان اینکه باید از همه اختیارات قانونی در جهت پیشبرد امور بهره گیریم، خاطرنشان کرد: در اجرای امور از صاحب نظران مشورت می‌گیریم اما به میل یا نظر شخص یا عده خاصی، عمل نمی‌کنیم چراکه مبنای ما قانون، وجدان کاری، انقلاب اسلامی و خون شهداست.

فرماندار شهرستان رشت گفت: سهمی که شهرستان رشت برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی دارد، براساس جمعیت و شاخص‌های آن است. پس از بررسی طرح های اشتغالزایی در کمیته فنی شهرستان، متقاضیان به بانک‌ها معرفی می‌شوند که اگر بانک‌ها در فرآیند پرداخت تسهیلات تحرک بیشتری داشته باشند، شاخص اعطای تسهیلات شهرستان رشت ارتقا می‌یابد.

احمدی ادامه داد: فرصت‌ کمی برای پرداخت تسهیلات داریم، دولت و نظام با وجود سختی‌هایی که وجود دارد با در نظر گرفتن تسهیلات اشتغالزایی به دنبال رونق اشتغال و اقتصاد است.  

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد مدیران بانک‌ها شهرستان رشت را فدای دیگر شهرستان‌ها کرده‌اند، تصریح کرد: با توجه به اینکه همه به توسعه استان گیلان می‌اندیشیم اما آمارها نشان می‌دهد توازنی بین پرداخت تسهیلات در شهرستان رشت و دیگر شهرستان‌ها وجود ندارد.

فرماندار رشت با بیان اینکه کمیته فنی شهرستان رشت با دقت‌ترین کمیته فنی در استان معرفی شد، گفت: با وجود اینکه استان مصمم است تا تغییرات لازم را به وجود آورد لذا باید با تلاش و همت بیشتر در جهت رونق اشتغال و بهره‌مندی از فرصت فراهم شده در شرایط محدود، گام برداریم زیرا اشتغالزایی یک دغدغه ملی و جدی است.

در ادامه علیرضا انصاری، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، خبرنگار جمهوری اسلامی ایران که در سال ۵۷ در راه اطلاع رسانی در افغانستان به شهادت رسید، اظهار کرد: خبرنگاری شغل شفاف سازی و ظلمت زدایی است.

وی با بیان اینکه شان و شرافت قلم آنقدر ارزشمند است که خداوند به آن سوگند یاد کرده است، افزود: شان خبرنگاری، شان خدایی است زیرا با آفرینندگی، خلق، انشا و همراه است. قلمی متعهد است که در راستای منافع ملی و مصلحت نظام جمهوری اسلامی به حرکت درآید.

معاون سیاسی فرمانداری رودبار بیان کرد: کار خبرنگاری با روشنگری و آگاهی بخشی عجین شده است و آن را از خون شهید ارزشمندتر دانسته اند چراکه شهید در راه مبارزه با ظلم به شهادت رسیده اما خبرنگار در راه مقابله با جهل و نادانی قلم می‌زند و ایستادگی می‌کند؛ با مطالعه تاریخ در میابیم که همواره خبرنگاران و نویسندگان نقش موثری داشته‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.