حاجی پور رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک : بازگشایی و ایجاد خیابانهای جدید تنها راهکار حل تراکم ترافیک رشت

0 97

عصرکاسپین- چهارشنبه ۱۰ مرداد سی و هشتمین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با دستور:
– بررسی اعلام نتیجه بازگشایی خیابان انسان دوست و امام علی(ع)
در تالار شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر با اشاره به تراکم فشرده ترافیک در روزهای اخیر در سطح شهر اظهار داشت: یقینا ترافیک موجود در سطح شهر دلایلی مختلف دارد لیکن عدم انجام تمام و کمال مسئولیت محوله از سوی مسئول مربوط اعم از مدیران تا کارکنان در حوزه های مختلف ترافیکی عامل اصلی وضعیت روزهای اخیر دانست.
اسماعیل حاجی پور تراکم ترافیک در کوچه های شهر را امری کم سابقه دانست که نشانگر ایجاد تغییر در ساختار ترافیک میباشد و این امر را به نوعی زنگ خطر برای متولیان این حوزه برشمرد.
وی با تاکید بر این مسئله که با توجه به شرایط اقتصادی، مشکلاتی کوچک همچون تراکم ترافیک و گرمای هوا با کاهش آستانه تحمل شهروندان میتواند آبستن ایجاد بحران گردد، خواستار تشکیل کارگروهی تخصصی شامل رییس پلیس راهور استان، رییس راهنمایی و رانندگی شهر رشت، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مشاورین کمیسیون ترافیک جهت ارائه یک راهکار کوتاه مدت در ضرب العجل مشخص شد.
عضو شورای شهر رشت با ذکر این مطلب که رفع کامل معضل ترافیک مستلزم فرهنگسازی، ایجاد و بازگشایی خیابانهای جدید، بهبود وضعیت آسفالت و بسیاری موارد دیگر است که باید با توجه به منابع موجود برای نیل به آن برنامه ای راهبردی و البته کاربردی داشت، افزود در شرایط کنونی متخصصین و متولیان امر باید به هر شکل ممکن راهکاری جهت برون رفت از مشکل ترافیک در حداقل زمان ممکن را ارائه و پس از بررسی های کارشناسی اجرا کنند.
اسماعیل حاجی پور با تاکید بر لزوم اتمام بازگشایی های در دست اجرا همچون پروژه های انسان دوست و امام علی (ع) افزود باید همه سازمانهای درگیر اعم از ادارات آب، گاز، برق و فاضلاب با نگاهی جامع و تعامل حداکثری در راستای رفع موانع موجود گام بردارند.شهرداری نیز مکلف است با انجام امور مربوط به خود همچون تملک املاک باقی مانده به هر شکل ممکن و در کمترین زمان طرح های بازگشایی را به اتمام برساند.
دکتر ذاکری با تقدیر از اعضا و مشاورین کمیسیون ترافیک در راستای پیگیری مشکلات ترافیکی شهر رشت اظهار داشت با توجه به ترکیب تخصصی این کمیسیون انتظار میرود کارشناسان محترم فارغ از پرداختن به بحث های کلی و بی نتیجه با طرح مباحث علمی و ارائه راهکارهای کارشناسی شده برپایه اطلاعات و آمار دقیق میدانی میتوانند گام های موثری جهت حل معضل ترافیک بردارند.
عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر با بیان این موضوع که امروز شهر رشت غرق در معضل تراکم ترافیک در شریانهای خود است افزود ارائه راهکارهای فنی و حل ریشه ای مشکلات ترافیکی رسالت این کمیسیون میباشد. مشاورین کمیسیون باید با دریافت دقیق اطلاعات مناطق پنج گانه شهرداری در حوزه ترافیک و پرهیز از اعمال سلیقه های شخصی و بکارگیری نرم افزارها و تکنولوژی روز دنیا اقدامات مقتضی در این حوزه را تسریع ببخشند.
دکتر ذاکری فرهنگ سازی از سنین پایه و اطلاع رسانی صحیح قوانین و مصوبات به شهروندان را دو بال آموزشی و حل پایه ای مشکل ترافیک شهر رشت دانست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =