چهار عرضه کننده گوشت فاسد در آستارا به دادگاه معرفی شدند

عصرکاسپین،بهرام پورضرب گفت: این میزان گوشت فاسد در مهرماه امسال با ۲۵۶ مورد بازرسی از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و غذاخوری های بین راهی کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: شبکه دامپزشکی در طول سال علاوه بر گشت های بازرسی مستقل، با همکاری ادارات شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، شیلات، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف گشت های مشترک اجرا می کند.
وی با بیان این که عرضه مواد غذایی غیربهداشتی، موجب بیماری های مسری از قبیل آنفلوانزا و عفونت دستگاه گوارشی می شود افزود : فروش مرغ و اردک محلی زنده، پرکنده و بدون رعایت موازین بهداشتی ممنوع است .
پورضرب با اشاره به مشاهده موارد ابتلای دام به بیماری تب برفکی در برخی از روستاهای آستارا گفت: با واکسیناسیون آنها، از شیوع بیماری جلوگیری می شود.
رئیس شبکه دامپزشکی آستارا یادآور شد: تب برفکی بیماری ویروسی عفونی و به شدت واگیر و مهمترین راه انتشار آن، انتقال مستقیم از طریق تماس دام آلوده با دام حساس است و تب، آب ریزش دهان، بی اشتهایی و لنگیدن از علایم آن در گاو و گوسفند است.
او اظهار کرد: سومین محموله جوجه یکروزه شامل ۴۲ هزار قطعه به ارزش ۱۳ هزار دلار از با مجوز اداره کل دامپزشکی گیلان برای صادرات به جمهوری آذربایجان به آستارا حمل شده بود و شبکه دامپزشکی این شهرستان از نظر بهداشتی به روند صادرات آن نظارت کرد.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران این شهرستان، ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز را نگهداری می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 12 =