یوسفیان ملانماینده آمل مطرح کرد: افزایش مهاجرت و معضل زباله‌ها آسیب مناطق شمال کشور سرویس اجتماعی

عصرکاسپین،نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، از افزایش سیل مهاجرت به استان‌های شمالی کشور به عنوان معضلی یاد کرد که بعد از وجود پسماندها و زباله‌ها می‌تواند به این مناطق آسیب جدی برساند.

عزت الله یوسفیان ملا در واکنش به انتشار خبری مبنی بر رشد ۲۰ درصدی جمعیت شمال کشور ناشی از سیل مهاجرت به این منطقه که باعث احیای روستاهای خالی از سکنه شده است، گفت: ما در استان مازندران، روستاهای خالی از سکنه نداریم، اما زندگی در برخی مناطق این استان اعم‌از اطراف قله دماوند فصلی است که در زمستان به هیچ‌وجه قابل سکونت نیستند.

ساخت و ساز در مناطق شمالی تا روستاهای شعاع ۳۰کیلومتری دریا پیش رفته است

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته جمعیتی که به این منطقه هجوم آورده‌اند بدون مسکن و سرپناه نیستند و همه آنها در سایر استان‌ها مسکن دارند، ولی برای استفاده از جنگل و دریا به این استان آمده‌اند، کما اینکه ۲۹۴ کیلومتر از سواحل آشوراده تا آستارا مملو از ساختمان‌ مسکونی اعم از برج و ویلا شده است و حتی در جاده مقابل آن نیز ساختمان‌های مسکونی زیادی ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: دلیل هجوم جمعیت متقاضی داشتن ویلا به روستاهای استان مازندران به منظور ایجاد استراحتگاه ناشی از نبود فضا در شهرها برای ساخت و ساز بوده که باعث شده افرادی به روستاهایی تا شعاع ۳۰ کیلومتری دریا هم بروند.

امکانات روستاهای شمالی تنها پاسخگوی جمعیت بومی این مناطق است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: معضلی که در رابطه با افزایش فضای مسکونی در روستاهای شمال کشور وجود دارد، این است که روستاهایی که دارای ۲۰ خانوار جمعیت بوده تنها در حد همان تعداد افراد آب لوله‌کشی دارند و با افزایش جمعیت در آن با کمبود آب لوله‌کشی مواجه شده و باید خطوط انتقال آب آنها تغییر داده شود، همچنین برقی که به این مناطق داده می‌شود برای این میزان جمعیت کافی نیست و مشکلاتی را برای مردم روستاها ایجاد کرده است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: هم‌اکنون وجود زباله‌ها در استان مازندران به یک مشکل جدی تبدیل شده، کما اینکه ساحل این استان در انبوهی از زباله‌ها غرق شده است به همین دلیل در کنار این مشکل، هجوم جمعیت به روستاها دیده نشد و این در حالی است که این معضل نیز کمتر از زباله‌ها و پسماندها نیست و باید در نظام برای رفع آن تدبیری اندیشیده شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + بیست =