توزیع ۷۵۰۰ تن گوشت تنظیم بازاری در استان‌ها

عصرکاسپین؛مدیر دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در یک ماه گذشته ۷ هزار و ۵۰۰ تن گوشت تنظیم بازاری در اختیار استان‌ها قرار گرفته است، به لزوم خودداری از اظهارنظرهای غیرواقعی که باعث ایجاد نگرانی و به هم ریختگی در بازار می‌شود، تاکید کرد.
به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد قبله با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توزیع گوشت تنظیم بازار گفت: در طول یک ماه اخیر تدابیری برای ایجاد آرامش در بازار گوشت اندیشیده شده است و در این راستا توزیع گوشت وارداتی با قیمت مصوب تنظیم بازار در سراسر کشور در حال اجراست.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در یک ماه گذشته، یک هزار تن گوشت به صنف پزندگان استان تهران تخصیص یافته است، افزود: همچنین یک هزار تن گوشت برای واحدهای فعال در صنعت فراورده‌های غذایی و چهار هزار تن برای توزیع میان خانوارهای تحت پوشش تعاونی‌های اسکاد، امکان، اتکا و فرهنگیان سراسر کشور اختصاص یافته است.
او با تاکید بر اینکه خروج مصرف‌کنندگان عمده از بازار خود به آرامش بازار گوشت کمک می‌کند، اضافه کرد: تمام تلاش‌ها برای رسیدن گوشت به دست مصرف‌کننده واقعی است؛ چرا که پیش از این در صف‌های طولانی خرید گوشت تنظیم بازاری تنها مصرف‌کنندگان واقعی حضور نداشتند و برخی از چلوکبابی‌ها و صنف‌های فعال نیز گوشت مورد نیاز خود را از این طریق خریداری می‌کردند که همین امر نوعی آشفتگی را ایجاد می‌کرد.
قبله ادامه داد: با تأمین گوشت مورد نیاز صنوف عمده و صنایع فعال، صف‌های طولانی به مرور از بین خواهد رفت.
او درباره ابزارهای موجود برای تنظیم بازار گوشت توضیح داد: یکی از ابزارهای تنظیم بازار، تأمین مناطق و مراکز پرمصرف است و استان تهران به دلیل اینکه تولیدکننده گوشت نیست، اما با تمرکز بالای جمعیت روبروست، از نقاط بسیار پرمصرف تلقی می‌شود.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این قالب وقتی گوشت مصرفی تهران تأمین می‌شود، بازار گوشت در کل کشور به تعادل نزدیک می‌شود چرا که ورود دام به تهران کاهش یافته و امکان تأمین گوشت در نقاط دیگر کشور فراهم می‌شود.
او افزود: تأمین گوشت مورد نیاز مراکز عمده مصرف و مناطق پرمصرف اتفاقاً نشانه‌ای از دقت نظر در این حوزه است و باید توجه داشت که در این صورت نوسان از بازار حذف خواهد شد.
قبله با تاکید بر اینکه گوشت تنظیم بازاری نه فقط به تهران و صنوف پرمصرف بلکه در سراسر کشور توزیع می‌شود، تاکید کرد: اظهارنظرهای غیرواقعی نتیجه‌ای جز ایجاد نگرانی و به هم ریختگی در بازار ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =