صید گروهی ماهیان در رودخانه‌های گیلان ممنوع شد

عصرکاسپین؛فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: صید گروهی ماهیان به وسیله انواع ادوات در رودخانه‌های گیلان ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.
ساسان اکبری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: هرگونه صید با سالیک و یا سایر ادوات در رودخانه‌های استان گیلان که افراد متخلف اقدام به صید ماهیان به صورت گروهی و تعداد زیاد می‌کنند ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان عنوان کرد: هر ساله و همزمان با شروع فصل مهاجرت آبزیان به سمت رودخانه‌های استان گیلان جهت تکثیر و زادآوری عوامل و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست نظارت و پایش‌های خود در مناطق تحت مدیریت را تشدید می‌کنند.

اکبری‌پور تصریح کرد: رعایت قوانین و دستورالعمل‌های صادره از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان در شروع فصل مهاجرت آبزیان به رودخانه‌ها توسط افراد الزامی است بنابراین در صورت مشاهده با فرد یا افراد متخلف برخورد می‌شود.

وی اقدام برخی از افراد برای پهن کردن تور در مسیر رودخانه‌ها آن هم در فصل مهاجرت آبزیان را ممنوع اعلام کرد و ابراز داشت: برای فراهم آوردن شرایط لازم و امن جهت تکثیر ماهیان صید گروهی این آبزیان از رودخانه‌های استان گیلان ممنوع اعلام شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان پاکسازی ادوات صید گروهی صیادان غیرمجاز را مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: سد‌های کلهام و تورآلات این دسته از متخلفان که در مسیر مهاجرت آبزیان در رودخانه گسترده شده است توسط عوامل یگان جمع‌آوری شد.

اکبری‌پور با تأکید بر اینکه در همین راستا تاکنون صدها رشته تور زیر آبی کشف و ضبط شده است خاطرنشان کرد:‌ نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان نظارت مستمری در سطح مناطق تحت مدیریت دارند بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تخلف با افرادی خاطی برخورد می‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه همزمان اکیپ‌های یگان حفاظت محیط زیست گیلان تا پایان تعطیلات نوروزی در حال آماده باش قرار دارند اظهار داشت:‌ نیروهای یگان حفاظت محیط زیست گیلان به‌صورت شبانه‌روزی و ویژه پایش رودخانه‌های استان را در دستور کار خود دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + یازده =