هیجان‌های زودگذر ناشی از انفجار مواد محترقه را با سلامتی خود و اطرافیان عوض نکنید

0 149

عصرکاسپین ؛ سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان گفت: با جایگزین کردن آداب انسانی و عاطفی به جای رسوم غلط، فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را احیا کنیم و وحشت دیگران را دست مایه شادی خود قرار ندهیم.
سرهنگ مجید رسول زاده فرساد بیان داشت: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد کاهش حوادث ناشی از روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال هستیم و این موضوع نتیجه توجه به توصیه‌های ایمنی و آشنایی با خطرات ناشی از آتش‌بازی است.
این مقام انتظامی نقش خانواده‌ها را در پیشگیری از بروز حوادث ناگوار چهارشنبه آخرسال نقشی مؤثر دانست و اظهار داشت: خانواده‌ها باید نسبت به کنترل و آموزش فرزندان خود در خصوص خطرات استفاده از مواد محترقه و همچنین حضور فرزندانشان در محل‌های پرخطر و آسیب‌زا به طور جدی ورود کنند.
وی با اشاره به اینکه بیشتر قربانیان چهارشنبه آخر سال، کودکان و نوجوانان هستند به آنها توصیه کرد، هیجان‌های زودگذر ناشی از انفجار مواد محترقه را با سلامتی خود و اطرافیان عوض نکنند.
سرهنگ رسول‌زاده افزود: هر رسم و آئینی شخصیت و هویت فرهنگی یک جامعه را نشان می‌دهد و لازم است با جایگزین کردن آداب انسانی و عاطفی به جای رسوم غلط، فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را احیا کرده و وحشت دیگران را دست مایه شادی خود قرار ندهیم.
رسول زاده با اشاره به اینکه نگاه پلیس در راستای کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال تاکید بر ” کوچه محوری ” است تصریح کرد: هرگونه ایجاد تجمع به لحاظ افزایش خطرات احتمالی ناشی از برافروختن آتش یا انفجار در اماکن عمومی اکیداً ممنوع است.
وی گفت: پلیس برای از بین بردن دغدغه خانواده‌ها با اقدامات هنجارشکنانه اندک افرادی که از طریق اوباشگری، رفتارهای ناپسند و خطر آفرین، ایجاد راهبندان، سد معبر و اخلال در نظم عمومی برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کنند به طور قاطع برخورد می‌کند.
این مقام انتظامی با تاکید براینکه خرید و فروش مواد خطرآفرین و محترقه که نظم و آرامش جامعه و شهروندان را مختل می کند، ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود خاطرنشان کرد: برابر ماده ۶۱۸(ق م ا) هر کس با هیاهو، جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد، موجب اخلال در نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از ۳ ماه تا یک سال و تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌گردد.
سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان با دعوت از تمامی شهروندان به همکاری با پلیس در راستای پیشگیری از بروز خسارات و تلفات چهارشنبه آخرسال، ابراز امیدواری کرد شهروندان سال جدید را با تندرستی و صحت در کنار دیگر اعضاء خانواده آغاز کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =