اعلام برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان

0 130

برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اعلام شد.

عصرکاسپین / علیرضا حسنی در تشریح برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد: این سازمان امسال نیز همچون سال‌های گذشته برنامه های متنوع و ویژه ای را به مناسبت فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت رمضان پیش بینی و تدارک دیده است.

وی در ادامه به برنامه ریزی ها و تمهیدات صورت گرفته توسط این سازمان به منظور برگزاری محافل انس با قرآن طی ایام ماه مبارک رمضان در مساجد شهر رشت اشاره کرد و گفت: اولین محفل انس با قرآن و عترت به منظور استقبال از ماه مبارک رمضان و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری روز پنجشنبه مورخ ۱۲ اردیبهشت ماه در مسجد ثامن الائمه (ع) همراه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن خواه و با تلاوت قاری بین المللی حاج ابراهیم فلاح تبسم چهره برگزار شد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت همچنین از مشارکت در محفل انس با قرآن یادبود شهید مدافع حرم حسینعلی پور ابراهیمی با اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت و خانواده معظم آن شهید در روز پنجشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ماه مقارن با سومین روز ماه مبارک رمضان در بقعه خواهر امام (س) رشت خبر داد.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی انسان است گفت: در فعالیت‌های این ماه بیشتر بر برگزاری محافل قرآنی تاکید شده تا فرصتی برای زمینه‌سازی و گسترش آموزه‌های دینی و بیان مفاهیم آیات قرآن کریم در جامعه باشد. در همین راستا علاوه بر ۲ محفل اشاره گردیده، ۸ محفل انس قرآن دیگر با مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت طبق جدول زمانبندی ذیل برگزار خواهد شد.

۱ – علی آباد، مسجد هاشمی شنبه ۵ رمضان ۲۱ اردیبهشت

۲ -حافظ آباد، مسجد امیرالمؤمنین (ع) دوشنبه۷ رمضان ۲۳ اردیبهشت

٣خیابان شهید مطهری، مسجد سوخته تکیه شنبه۱۲ رمضان ۲۸ اردیبهشت

۴-پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب(شهرداری رشت) سه شنبه۱۵ رمضان ۳۱ اردیبهشت

۵-شهرک قدس، مسجد حضرت ابوالفضل (ع) چهارشنبه۱۶ رمضان ۱ خرداد

۶میدان پاسداران، محله دانشسرا ، مسجد دانشسرا دوشنبه۲۱ رمضان ۶ خرداد

۷-بلوار آزادی، منظریه، مسجد فاطمیه چهار شنبه۲۳ رمضان ۸ خرداد

۸-خیابان شهید مطهری ، مسجد بادی الله شنبه۲۶ رمضان ۱۱ خرداد

وی در بخش دیگری از سخنان خویش،‌ آغاز برگزاری المپیاد ورزشی محلات را از دیگر برنامه ‌های در دست اقدام سازمان به مناسبت ماه مبارک رمضان عنوان کرد و افزود: این المپیاد با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت و هیأت های ورزشی در بخش آقایان در رشته های فوتسال، بسکتبال، کاراته و جودو و در بخش بانوان در رشته های فوتسال، والیبال، بسکتبال، دارت و بدمینتون برگزار می شود.
علیرضا حسنی همچنین اظهار امیدواری کرد که علاوه بر اجرای نمایش های خیابانی در مناسبت های ویژه رمضان، شاهد اجرای برنامه های فرهنگی دیگر نیز در پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =