برگزاری جشنواره “رشت من شهر پاک” در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت

0 100

عصرکاسپین /به همت سازمان مدیریت پسماند و مدیریت محط زیست و ستاد و توسعه پایدار شهرداری رشت به مناسبت هفته سلامت و هفته زمین پاک جشنواره “رشت من شهرپاک” در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت برگزار شد.

علیرضا حاجی پور رئیس سازمان مدیریت پسماند های شهرداری رشت با گرامیداشت هفته سلامت و هفته زمین پاک اظهار کرد: هرساله از دوم تا ۹ اردیبهشت مراسم زمین پاک برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری مراسم جشن ” روز زمین پاک” را حفظ و نگهداری محیط زیست، آموزش و فرهنگ سازی برای شهروندان به ویژه کودکان و نسل جوان عنوان کرد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت تصریح کرد: نگهداری و حفظ محیط زیست توسط هریک از افراد هرچند به ظاهر کوچک باشد اما آثاری بزرگ دارد.

حاجی پور با اشاره به اینکه هر روز شاهد افزایش حامیان محیط زیست هستیم خاطرنشان کرد: سازمان پسماند آموزش شهروندی و تفکیک از مبدا را در سطح خانوارها در دستور کار قرار داده است.

وی توصیه کرد شهروندان به جای استفاده از کیسه های پلاستیکی، کیسه های پارچه ای را جایگزین کنند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با اشاره به مشکلات دفنگاه سروان گفت: جنگل زیبای سراوان با زباله های تولید شده روز به روز به سمت نابودی می رود و باید با کمک یکدیگر در حفظ و نگهداری محیط زیست که نعمت خدادادی است بکوشیم.

طیبه بینا مدیر محیط زیست و ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دوم اردیبهشت به نام روز زمین پاک نامگذاری شده است اظهار کرد: از آنجا که زمین پاک و سلامت از یکدیگر جدا نیستند این برنامه در هفته سلامت برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این مراسم را آموزش شهروندی و فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: سلامت شهروندان به زمینه های زیادی از جمله پیاده روی و استفاده از حمل و نقل عمومی بستگی دارد.

مدیر محیط زیست و ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت زباله را معضل اصلی بسیاری از شهرداری ها دانست و گفت: رشت و سراوان نیز به علت حجم انبوه زباله با چالش جدی مواجه شده است.

بینا با اشاره به تلاش شهرداری ها برای مدیریت و کاهش زباله گفت: اگر مدیریت زباله در مبدا توسط خانوارها صورت گیرد می تواند توسط مسئولان کنترل شود.

وی همچنین از افتتاح نخستین پارک انرژی های تجدید پذیر در مسکن مهر رشت خبر داد و ابراز امیدواری کرد این پارک ظرف ماه های آینده به بهره برداری برسد.

مدیر محیط زیست و ستاد توسعه پایدار شهرداری رشت در پایان از تلاش های انجمن های مردم نهاد به عنوان بازوان پرتوان مجموعه شهرداری رشت قدردانی کرد.

اجرای نمایش برای کودکان، نقاشی دیواری، برپایی غرفه های آموزش محیط زیست و بازیافت از دیگر محورهای این جشنواره بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهار =