دستگیری یکی از سرشبکه‌های قاچاق موادمخدر در بلوچستان

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری یکی از سرشبکه‌های بزرگ باند قاچاق مواد مخدر و کشف یک تن و ۱۱۸ کیلو مواد افیونی در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های سراوان و ایرانشهر خبر داد.

عصرکاسپین / سردار محمد قنبری اظهار کرد: افسران زبده پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان طی چندین ماه تلاش و پیگیری های اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از سر شبکه های اصلی قاچاق مواد افیونی از مناطق مرزی به عمق کشور شدند.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه این قاچاقچی حرفه ای را در یکی از مناطق حاشیه شهر ایرانشهر شناسایی کردند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضائی، ظهر روز گذشته در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه، این قاچاقچی حرفه‌ای و ۲ همدستش دستگیر و در بازرسی از ۲ دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و یک وانت؛ ۴۶۵ کیلو و ۳۰۰گرم حشیش و ۱۶۷ کیلو و ۱۲۵ گرم تریاک کشف کردند.

سردار قنبری گفت: در ادامه این عملیات، اطلاعاتی مبنی بر جابه جایی یک محموله دیگر مواد افیونی توسط دیگر اعضای این باند در یکی از محورهای فرعی شهرستان سراوان به سمت ایرانشهر به دست آمد.

وی افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با به دست آوردن اطلاعات جدید بلافاصله به کنترل نامحسوس این محور پرداخته و سرانجام ساعت ۲۲ شب گذشته قاچاقچیان را که با ۲ دستگاه خودرو تویوتا و پژو ۴۰۵ با سرعت بالا در حرکت بودند، شناسایی و با علائم هشدار دهنده به آنها دستور ایست دادند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: رانندگان این ۲ خودرو، بدون توجه به دستور ایست پلیس، متواری و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با تنگ شدن عرصه، خودروها را رها و با استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات این منطقه متواری شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به کشف ۴۸۶ کیلو و ۳۰۰ گرم حشیش از این خودروها، خاطرنشان کرد: در مجموع یک تن و ۱۱۸ کیلو مواد افیونی در این عملیات ها کشف شد و تحقیقات برای دستگیری اعضای متواری این باند سازمان یافته قاچاق ادامه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 16 =