print
عصرکاسپین/مدیرعامل صندوق امداد ولایت از آمادگی ارائه وام به مددجویان و نیازمندان خبر داد و گفت: افراد متقاضی می‌توانند برای ثبت نام به ادرات امداد در سطح کشور مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک و بررسی توسط کارشناسان، وام درخواست شده به آنها پرداخت می‌شود.
مجید باجلان با اشاره به فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، اظهار کرد: این مجموعه فعالیت خود را از اردیبهشت ۱۳۹۴ و با مجوز رسمی از بانک مرکزی آغاز کرد، این صندوق طبق اساسنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) تاسیس شده است که فرهنگ ترویج قرض الحسنه را به عهده دارد.

وی تصریح کرد: اساسنامه این صندوق توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است و در ارتباط با اراده خدمات از سوی این صندوق به مددجویان و همچنین نیازمندان تاکید ویژه‌ای داشته‌اند.

باجلان ادامه داد: کمیته امداد در کنار توجه به معیشت، توانمندسازی و اشتغال مددجویان، مسکن و همچنین درمان مددجویان عنایت ویژه‌ای را هم به موضوع پرداخت وام قرض الحسنه به این قشر از جامعه دارد و در کنار ماموریت‌های خود به این موضوع می‌پردازد.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت در ارتباط با فرایند ثبت نام و پرداخت وام به مددجویان و نیازمندان، گفت: این افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سطح کشور نسبت به درخواست وام قرض الحسنه ثبت نام کنند و پس از آن مددکاران و کارشناسان کمیته امداد درخواست آنها را بررسی و در صورتی که مستحق دریافت باشند، فرایند پرداخت در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی درباره میزان وام‌های پرداختی به مددجویان اضافه کرد: در حوزه اشتغال و توانمندسازی تا سقف ۳۰ میلیون تومان، تامین مسکن شهری و روستایی بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان و وام کارگشایی تا سقف ۵ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

باجلان خاطرنشان کرد: وامی که به افراد پرداخت می‌شود بدون سود و بهره‌ است، ضمن اینکه از سال گذشته کارمزد وام‌های ۵ میلیون تومانی نیز که رقم آن ۱۵۰ هزار تومان بود حذف شد و بنا داریم کارمزد سایر وام‌های قرض الحسنه را نیز حذف کنیم.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت اظهار کرد: در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام از سوی صندوق در نظر گرفته شده بود که البته با توجه به درخواست‌های ارائه شده از سوی مددجویان و نیازمندان این رقم به یک هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان افزایش یافت و ۳۳۰ هزار نفر از مددجویان و نیازمندان از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: امسال نیز مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان از سوی کمیته امداد برای پرداخت وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده است که از این رقم یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان به وزه وام ضروری و کارگشایی، ۳۵۰ میلیارد تومان به حوزه مسکن، ۱۵۰ میلیارد تومان در بخش مسکن و ۴۰۰ میلیارد تومان در زمینه توانمدسازی و اشتغال مددجویان اختصاص داده خواهد شد.

باجلان گفت: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال حاضر هیچ مددجوی و نیازمندی برای دریافت وام پشت نوبت قرار ندارد.

به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + دو =

بررسی

مراسم اختتامیه جشنواره رسانه و خزر با درخشش ۵گیلانی برگزار شد

عصرکاسپین / مراسم اختتامیه جشنواره رسانه و خزر به میزبانی مازندران در نمک آبرود برگزار شد.…