بدون نگرانی از بوی بد دهان،با خیال راحت سیر وپیاز بخورید

0 105

بدون نگرانی از بوی دهان، با خیال راحت سیر و پیاز بخورید

عصرکاسپین / لازم نیست بعد از خوردن سیر و پیاز نگران بوی بد دهان خود باشید؛ اینبار می‌توانید بدون خجالت و به راحتی با دیگران صحبت کنید، حتی اگر سیر و پیاز خورده باشید. چطور؟ ادامه این مطلب را بخوانید تا به بهترین روش‌های از بین بردن بوی سیر دهان آشنا شوید.
ترکیبات مهم فراری که موجب بوی سیر در دهان می‌شود عبارتند از: آلیل متیل سولفید، آلیل متیل دی سولفید، آلیل مرکاپتان، دی آلل دی سولفید، دی متیل دی سولفید و متیل مرکاپتان و مقادیر جزئی دی متیل سلنید. سایر ترکیبات گوگرد نیز وقتی آلیسین سیر در معده و کبد شکسته می‌شود، تولید می‌گردند. برای از بین بردن بوی سیر از خانه می‌توانید چند ساعت پنجره خانه را باز بگذارید و یا این که یک ظرف یا کاسه‌ای از جوش شیرین را در اتاقی که بو گرفته است قرار دهید.

برای از بین بردن بوی سیر گیاهخوار شوید
ویژگی‌های مشابهی که سبب اکسیداسیون (قهوه‌ای شدن پوست میوه هنگام رسیدن) میوه میگردد، میتواند با بوی بد سیر و پیاز مقابله کند. خصوصا میوه‌هایی نظیر سیب، گلابی، الو، هلو، زردالو، الو سیاه، انگور، البالو و بادمجان. همه ما می‌دانیم که اگر سیبی را ببرید و بیرون بگذارید، قهوه‌ای می‌شود. این رنگ توسط یک آنزیم ایجاد می‌شود که تنها کار آن کم کردن جذابیت میوه نیست، بلکه به عنوان یک دئودورانت طبیعی برای بوی بد سولفید‌های ناشی از سیر در دهان عمل می‌کند. سبزیجات خاصی از قبیل: اسفناج، کاهو و گوجه فرنگی تاثیر بسزایی در مقابله با بوی بد سیر و پیاز دارند. این سبزیجات را با وعده‌های غذایی پر از سیر و پیاز میل نمایید. ریحان و جعفری از جمله گیاهانی هستند که در مقابله با بوی بد سیر و پیاز موثرند. این دو گیاه را به غذای خود بیفزایید یا بعد از مصرف سیر و پیاز، اندکی جعفری بجوید. برای تازه کردن بوی دهانتان غذا‌های نعنادار بخورید. جعفری و نعنای تازه و چای نعنا می‌تواند بوی سیر و پیاز را به کلی از بین ببرد. آدامس‌های نعنایی هم برای تازه کردن بوی دهانتان عالی است.

از آبلیمو معجزه بگیرید
وقتی سیر خرد شده مصرف می‌کنید، نوشیدن آبلیمو در از بین بردن بوی سیر موثر است. اسید موجود در آب لیمو، آلینیناز را خنثی می‌کند، آلینیاز، آنزیمی است که هنگام خرد کردن سیر تولید می‌شود و باعث بوجود آمدن بوی ناخوشایند آن می‌شود.

خردل، دشمن بوی سیر
از خردل استفاده کنید. یک قاشق چای‌خوری خردل بردارید و آن را از داخل دور دهانتان بمالید و یک دقیقه بعد آن را تف کنید. بعد یک نصف قاشق چایخوری دیگر خردل برداشته و آن را قورت دهید. این وارد معده‌تان شده و بو را در بدنتان از بین می‌برد.

این نوشیدنی‌ها بوی سیر را از بین می‌برد
چای سبز شامل پلی فنول است، ترکیبات شیمیایی گیاهی که سبب خنثی شدن ترکیبات سولفوری ازاد شده در سیر و پیاز میشوند. انتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز نیز برای مقابله با بوی بد سیر و پیاز موثر هستند. شیر نیز برای مقابله با بوی بد سیر و پیاز بسیار موثر است. شیر، بوی نامطبوع دهان را کاهش میدهد. اب لیمو شیرین، لیمو ترش، گریپ فروت و قره قوروت همانند بسیاری از نوشیدنی‌های غیر الکلی در کاهش بوی نامطبوع سیر و پیاز موثرند.

یک روش عجیب برای از بین بردن بوی سیر
قاشق چایخوری فولادی را در اطراف دهان خود بگذارید. تمام سطوح پوست، از جمله کل زبان و طرفین دهان را با قاشق لمس کنید. قاشق را به سمت بالا بچرخانید تا بتوانید زبان خود را به عقب برگردانید، استفاده از قاشق فولادی در از بین بردن بوی سیر موثر است.

بهداشتی‌تر شوید
دندان‌هایتان را مسواک بزنید. اگر به طور مداوم از سیر یا پیاز در غذاهایتان استفاده می‌کنید، یک مسواک و خمیردندان سفری همراه خود داشته باشید. مسواک زدن دندان‌ها تنها راه مطمئن برای بهبود بوی دهانتان است. حداقل برای ۲ دقیقه مسواک زدنتان را طول دهید. از تمیزکننده زبان استفاده کنید. تار‌های روی زبان شما همه ذرات کوچک و باکتری‌ها را به خود جذب می‌کند. بعد از صرف غذا، زبانتان را با تمیزکننده زبان یا مسواک تمیز کنید. از شوینده‌های دهان استفاده کنید. شوینده دهان را به مدت ۳۰ ثانیه در دهانتان بچرخانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 6 =