افشای توطئه آمریکا با یک افسر عراقی علیه الحشد الشعبی

0 112

افشای توطئه آمریکا با یک افسر عراقی علیه الحشد الشعبی

عصرکاسپین / یکی از افسران ارتش عراق که روابط خوبی با آمریکا دارد، بارها با یکی از عناصر سرویس اطلاعات آمریکا تماس داشته و به صورت مستمر، مختصات مواضع نیروهای الحشد الشعبی را در اختیار وی قرار می‌داده است.

چند روز پیش، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق فرمان ده‌بندی درباره سازمان «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق صادر کرد و این موضوع جنجالی شده است.

طبق فرمان عبدالمهدی، الحشد الشعبی «بخشی جدانشدنی از نیروهای مسلح عراق» است و آن دسته از گروه‌هایی که تمایل ندارند به «نیروی مسلح عراق»‌ بپیوندند، می‌توانند جدا شوند و به کار سیاسی بپردازند.

پس از این فرمان، گردان‌های «حزب الله» عراق که یکی از مهم‌ترین گروه‌های مقاومت حاضر در الحشد الشعبی است، فایل‌هایی صوتی را منتشر کرد که از توطئه برخی از عناصر نظامی حاضر در ارتش عراق علیه گروه‌های مقاومت حکایت دارد.

حزب الله عراق در واکنش به فرمان عبدالمهدی، بیانیه‌ای صادر و تأکید کرد که آمریکا در نظام عراق و نهادهای ذیربط، نفوذ کرده است و «حکومت را مسئول فروپاشی امنیتی، در زمان ورود داعش به عراق» معرفی کرد.

حزب الله همچنین از نقش گروه‌های مقاومت که حکومت عراق را حفظ کرده و مانع از فروپاشی آن شدند، قدردانی و تصریح کرد که باید برخی از افسران عالی‌رتبه عراقی بازخواست شده و پرونده مسائل امنیتی نیز به دور از مداخلات و دیکته‌ها رسیدگی و نظامیان تروریست آمریکایی و شرکت‌های وابسته به آنان نیز از عراق خارج شوند.

به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، حزب الله همچنین فایل‌های صوتی را منتشر کرد که از طریق تلفنی و واتساپ بین «محمود الفلاحی» فرمانده «عملیات الانبار» در ارتش عراق با یکی از عناصر سرویس اطلاعاتی مرکزی آمریکا «CIA» که تبعه عراق است، صورت گرفته بود.

به گفته حزب الله، این فایل، «توطئه وی علیه امنیت و سلامت نیروهای ارتش عراق، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی و گروه‌های مقاومت» را ثابت می‌کند و نشان می‌دهد که «به خاطر مخابره با سرویس جاسوسی مرکزی آمریکا و موساد اسرائیل، امنیت ملی [عراق] در معرض خطر قرار گرفته است».

در این فایلها مشخص است که عنصر CIA از الفلاحی می‌خواهد که مختصات مقرهای نظامی موجود در منطقه مرزی عراق با سوریه را در اختیار وی قرار دهد تا «حملاتی از سوی نیروهای هوایی آمریکا و اسرائیلی به این مقرها صورت گیرد».

وی از این افسر ارتش عراق می‌خواهد که «با فرماندهان ارتش و سرویس اطلاعاتی آمریکا یا در اربیل مرکز منطقه کردستان یا در اردوگاه نیروهای آمریکایی در الحبانیه» واقع در غرب عراق دیدار کند. در این گفت‌وگوها، الفلاحی، مختصات مفصلی درباره نیروهای نظامی الانبار ارائه می‌دهد، ولی مسئله قابل توجه، عجله وی برای بمباران این مواضع است و تأکید دارد که برخی از فرماندهان این گروهها به آمریکا وابسته هستند.

به گزارش الاخبار، فاش کردن این گفت‌وگوها، هیاهوی بسیاری در عراق و به ویژه شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد و همین مسئله باعث شد که «نجاح الشمری» وزیر دفاع عراق، کمیته‌ای برای مشخص شدن واقعیت این ماجرا تشکیل دهد.

برخی از منابع وابسته به حزب الله هم به این روزنامه اعلام کردند که طی روزهای آتی، همچنان به انتشار مطالبی که در اختیار دارند، ادامه خواهند داد.

با وجود اینکه فرماندهان الحشد به ویژه دایره اطلاعات این سازمان، اطلاعات زیادی، مشابه اطلاعات مذکور را در اختیار دارند، ولی منابع نزدیک به این سازمان به الاخبار اعلام کردند که نمی‌پذیرند این اطلاعات را فاش کنند، تا رابطه خوب خود با نهادهای نظامی را حفظ کنند؛ زیرا «مجازات امثال الفلاحی، از طریق چارچوب و راه‌های قانونی انجام می‌گیرد.

تصاویر زیر بخشی از پیامهای رد و بدل شده بین الفلاحی با عنصر وابسته به سرویس اطلاعاتی آمریکاست:

ترجمه متن مذکور:

«سلام علیکم

برادر ابو اسد، همه مختصات [مناطق استقرار] مخصوص الحشد به ویژه گردان‌های حزب الله را در اختیار شما قرار خواهم داد؛ زیرا آنان در ضمن منطقه من هستند، ولی آنان (آمریکاییها) از من [مختصات] موضع حشد القائم را خواستند که در بخش جزیره و صحرا قرار دارد. ولی طی روزهای آتی، جزئیات را در اختیارشان قرار خواهم داد. امیدوارم از آنان (حزب الله) و همه [نیروهای] الحشد الشعبی که در مناطق غربی حضور دارند، خلاص شویم؛ زیرا آنان، صلاحیت ندارند. به آنان (آمریکایی‌ها) اعلام می‌کنم که از طرف ارتش، خیالشان راحت باشد؛ زیرا من بر فرماندهی لشکر فق ۱۰ بر طبق ۱ تسلط دارم. شما را در جریان حوادث و مواضع قرار خواهم داد».

پیام‌های زیر نیز در رابطه با مختصات برخی از مواضع الحشد است که الفلاحی در اختیار عنصر آمریکایی قرار داده است:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.