بازداشت یک سرکرده داعش در پوشش زنانه در موصل و حامی مالی داعش در کرکوک

0 120

بازداشت یک سرکرده داعش در پوشش زنانه در موصل و حامی مالی داعش در کرکوک

یک منبع امنیتی در عراق اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور حامی مالی گروه تروریستی داعش در کرکوک را طی عملیات امنیتی در شهر “الریاض” واقع در این منطقه را بازداشت کردند.

این منبع امنیتی اعلام کرد: با نظارت فرمانده نظامی منطقه و با استناد بر داده‌های سازمان اطلاعات، هنگ سوم تکاوران توانست حامی مالی داعش را با نام مستعار (ع.ع.ص) در کرکوک بازداشت کند.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد: این شخص در یکی از باغ‌های روستای “الطویلعه” واقع در شهر “الریاض” پنهان شده بود.

از سوی دیگر، وزارت کشور عراق از بازداشت یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در لباس زنانه در شهر موصل واقع در شمال عراق خبر داد.

در همین راستا، سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای پلیس منطقه “القیاره” واقع در استان نینوا بر اساس اطلاعات دقیق و با همکاری شهروندان عراقی یکی از عناصر داعش را در پوششی زنانه بازداشت کردند.

معن همچنین تصریح کرد: این تروریست داعشی در دادگاه به اصلاح “دادگاه شرعی” داعش فعالیت می‌کرد و مسؤول “حکم‌های مربوط به توبه و احکام اعدام در حق شماری از شهروندان عراقی و نیروهای امنیتی این کشور” در زمان سیطره داعش بر شهر موصل بوده است.

سخنگوی وزارت کشور عراق خاطرنشان کرد: این تروریست بازداشت شده در یکی از ساختمان‌های متروکه واقع در جنوب شهر موصل بازداشت شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.