ترامپ: اجازه گفت‌وگوی رند پاول با ظریف را دادم

ترامپ: اجازه گفت‌وگوی رند پاول با ظریف را دادم

رئیس‌جمهورآمریکا گفت که او اجازه دیدار سناتور رند پاول با وزیر امورخارجه ایران را داده است.

عصرکاسپین / به نوشته نشریه پولتیکو، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره دیدار رند پاول سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران گفت که این سناتور از او خواسته بود تا در گفت‌وگوها با ظریف حضور داشته باشد و ترامپ نیز این درخواست را قبول کرده است.

پولتیکو هفته گذشته گزارش داد که این سناتور جمهوری‌خواه از ایالت کنتاکی که از مدت‌ها پیش حامی سیاست‌های مداخله‌جویانه ترامپ در ایران بوده است از او خواسته بود تا اجازه دیداری با وزیر امورخارجه ایران را با این امید که از تشدید تنش‌ها جلوگیری کند، بدهد.

ترامپ پیشتر گفته بود که از برنامه‌ها درباره حضور رند پاول در گفت‌وگوها با ایران مطلع نیست اما وی روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره طرح دولت برای کاهش تنش‌ها پس از توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران اذعان داشت که خودش اجازه این دیدار را داده است.

رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: رند از دوستان من است. او از من پرسید آیا می تواند در گفت‌وگوها حضور داشته باشد و پاسخ مثبت بود. اگر سایر سناتورها نیز چنین درخواستی داشته باشند منوط به اینکه چی کسی باشد، احتمالا خواهم پذیرفت.

وی که پس از بارها انتقاد از توافق هسته‌ای سرانجام در ماه مه ۲۰۱۸ از این توافق خارج شد بار دیگر به انتقاد از توافق پرداخت و آن را تمسخرآمیز توصیف کرد.

دونالد ترامپ همچنین پس از خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای تحریم‌ها علیه ایران را بازگرداند و حتی تحریم‌های جدیدی علیه این کشور اعمال کرد. وی با ادعای اینکه ایران هم اکنون درگیر یک مشکل بزرگ است، گفت: اتفاقات بد زیادی برای آنها روی داده است. مرتب کردن اوضاع کار ساده‌ای است یا برای ما بسیار ساده است که وضعیت را بدتر کنیم.

رئیس جمهور آمریکا بارها ادعا کرده که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است.
پایگاه خبری المانیتور شامگاه جمعه در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که سناتور رند پاول با وزیر امورخارجه ایران در جریان سفر او به نیویورک دیدار کرده است تا درباره چشم‌انداز گفت‌وگوهای احتمالی میان تهران و واشنگتن رایزنی کند.

محمد جواد ظریف روز پنج‌شنبه به خبرنگاران گفت که طی هفته گذشته در نیویورک با چند تن از اعضای کنگره دیدار داشته است اما با اعضای دولت یا نماینده‌ای از سوی آنها، خیر.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 2 =