دفع سه حمله تروریستی به ارتش سوریه در ادلب و حماه؛ ۷۰ تروریست کشته شدند

0 115

دفع سه حمله تروریستی به ارتش سوریه در ادلب و حماه؛ ۷۰ تروریست کشته شدند

عصرکاسپین / یک فرمانده میدانی اعلام کرد که گروههای تروریستی به صورت همزمان، سه حمله به مواضع ارتش سوریه در حماه و ادلب انجام دادند که نیروهای سوری این حملات را دفع کردند.

گروههای تروریستی بار دیگر به مواضع ارتش سوریه در شمال استان حماه و جنوب استان ادلب (شمال غرب سوریه) حمله کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که گروههای تروریستی «جبهه النصره، انصار التوحید و حراس الدین» شامگاه پنجشنبه به صورت همزمان به مواضع ارتش سوریه حمله کردند.

خبرنگار اسپوتنیک که در حماه حضور دارد، اعلام کرد که این حملات علیه مواضع ارتش سوریه در اطراف شهرک «کفرنبوده» در شمال غرب حماه و شهرکهای «القصابیه و قیراطه» در جنوب ادلب صورت گرفته است.

یکی از فرماندهان ارتش سوریه که در این منطقه حضور دارد، درباره جریئات این عملیات گفت که گروههای تروریستی با هدف متفرق کردن نیروهای ارتش سوریه این حملات همزمان را انجام دادند.

وی تصریح کرد که ارتش سوریه با کمک جنگنده‌های سوری و روس تحرکات تروریستها را در محورهای «القصابیه» و کفرنبوده خنثی کردند و هیچ تغییری در نقشه میدانی منطقه به وجود نیامد.

این فرمانده سوری خاطر نشان کرد، حمله تروریستها به سمت شهرک راهبردی «الحویز» بود و ارتش سوریه برای مهار این حمله، مجبور به عقب‌نشینی موقت شد و پس از ساعاتی، دست به پاتک زد و این شهرک را کاملا بازپس گرفت.

به گفته این فرمانده، شمار تروریستهایی که در این حملات کشته شدند، بیش از ۷۰ نفر بود و جنگ‌افزارهای آنان از جمله یک خودروی زرهی ترکیه‌ای منهدم شد.

در همین ارتباط، ارتش سوریه اخیرا موفق شد حمله عناصر انصار التوحید را دفع و شمار زیادی از آنان را از پای درآورد (جزئیات بیشتر).

عناصر النصره و گروههای وابسته به آن، استان ادلب و ریفهای آن را که به استانهای حماه، حلب و لاذقیه می‌رسد، در اشغال خود دارند.

ارتش سوریه از ۱۶ اردیبهشت عملیات نظامی گسترده‌ای آغاز کرد تا بتواند این مناطق را از وجود تروریستها پاکسازی کند و پیشروی زیادی در استان حماه به دست آورد.

حراس الدین نیز مانند جبهه النصره، متشکل از تروریستهای وابسته به القاعده است که در سال ۲۰۱۶ تشکیل شد.

انصار التوحید اما نام دیگر گروه تروریستی «جند الاقصی» است که سال ۲۰۱۶ تغییر نام داد. این گروه با داعش اعلام بیعت کرد و در ریف شمال شرقی حماه حضور دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.