رییس سازمان اورژانس کشور: غرق شدگی سومین علت مرگ ناشی از حوادث غیرعمدی/ رودخانه ها نخستین مکانی که بیشترین آمار غرق شدگی را دارند

0 147

رییس سازمان اورژانس کشور:
غرق شدگی سومین علت مرگ ناشی از حوادث غیرعمدی/ رودخانه ها نخستین مکانی که بیشترین آمار غرق شدگی را دارند

عصرکاسپین / رییس سازمان اورژانس گفت: بیشترین فوتی ها در اثر غرق شدگی در سال ۹۷ مربوط به دو استان خوزستان و مازندران به ترتیب با ۳۱۸ و ۹۹ نفر فوتی بوده است.

دکتر پیرحسین کولیوند، رییس سازمان اوژانس کشور در سومین همایش ملى پیشگیرى از حوادث غرق شدگى در گیلان در خصوص موضوع غرق شدگی و آمار و ارقام مربوط به آن گفت: در کل دنیا سالانه حدود ۳۶۰ هزار نفر غرق می‌شوند که این افراد عمدتا در سن مولد بوده و برای هر کشوری جزء سرمایه محسوب می‌شوند.

دکتر کولیوند تصریح کرد: غرق شدگی سومین علت مرگ ناشی از حوادث غیرعمدی و ۷ درصد کل مرگ‌های مرتبط با حوادث بوده است و کودکان و مردان که دسترسی بیشتری به آب دارند در معرض این اتفاق قرار می‌گیرند.

رییس سازمان اوژانس کشور گفت: ۹۰ درصد مرگ ناشی از غرق شدگی مربوط به کشورهایی است که درآمد متوسط یا متوسط به پایین دارند شبیه حوادث ترافیکی که در آنجا هم درآمدهای متوسط و روبه پایین تلفاتشان بیشتر است.

وی افزود: بیشترین میزان غرق شدگی مربوط به آفریقا است که ۲۰ برابر آلمان تلفات دارد در حالی که در کشور ما ۳ دهم درصد کل بار بیماری‌ها مربوط به مصدومین غرق شدگی است که در دنیا این عدد ۶ دهم درصد است.

دکتر کولیوند گفت: به طور کلی ۰.۲ درصد کل مرگ‌های کشور را غرق شدگی شامل می‌شود در حالیکه در دنیا این عدد ۰.۵ درصد است.

وی افزود: از سال ۹۲ یک روند کاهش داشتیم اما سال ۹۶ مجدد افزایش داشتیم اما در سال ۹۷ مجدد تعداد غرق شدگان کاهش یافت.

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در ۹ سال گذشته ۸۴ درصد غرق شدگان را مردان تشکیل می دهند. در سال ۹۶ تعداد ۱۰۲۶ فوتی داشتیم در حالی که در سال ۹۷ این تعداد به ۹۳۶ نفر رسید که کاهش ۹ درصدی را نشان می‌دهد البته این کاهش حاصل یک همکاری جمعی میان همه دستگاه‌ها بود.

دکتر کولیوند افزود: بیشترین فوتی ها در اثر غرق شدگی در سال ۹۷ مربوط به دو استان خوزستان و مازندران به ترتیب با ۳۱۸ و ۹۹ نفر فوتی بوده است.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ بیشترین تلفات در ماه مرداد با ۱۵۱ نفر و کمترین تعداد تلفات مربوط به اسفندماه با ۳۹ نفر فوتی بوده است.

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: بیشترین زمان غرق شدگی اوایل صبح یا حوالی غروب آفتاب بوده است که دانستن این آمار به ما کمک می‌کند تا در زمانی که بیشترین تلفات را داریم کنترل‌ها را افزایش دهیم تا منجر به کاهش فوتی‌ها شود.

دکتر کولیوند گفت: اولین جایی که بیشترین غرق شدگی را دارد رودخانه‌ها هستند چون شرایط استاندارد وجود ندارد در حالی که در برخی سواحل محل‌های امنی برای شنا کردن ایجاد شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.