سرپرست استانداری گیلان در همایش مشترک شهرداران و دهیاران: شهرداران و دهیاران با محوریت قانون در رضایت بیشتر مردم کوشا باشند

0 99

سرپرست استانداری گیلان در همایش مشترک شهرداران و دهیاران:
شهرداران و دهیاران با محوریت قانون در رضایت بیشتر مردم کوشا باشند
سرپرست استانداری گیلان تاکید کرد:شهرداران و دهیاران با حرکت در مسیر قانون در جلب رضایت بیشتر مردم کوشا باشند

عصرکاسپین / پیش از ظهر امروز همایش مشترک شهرداران و دهیاران به ریاست دکتر ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان برگزار شد.
سرپرست استانداری در این همایش با تبریک ولادت حضرت معصومه(س) و نیز روز شهردار و دهیار اظهار داشت: مدیریت شهری و روستایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم تاثیرات زیادی بر پیکره حیات اجتماعی و تداوم پایداری و توسعه یافتگی زندگی شهری و روستایی دارد.
وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از مشارکت اجتماعی در مدیریت شهری و روستایی خاطرنشان کرد: در اجرای این امر مهم باید از همه ظرفیت های قانونی و مقررات و نهادهای عمومی و غیر دولتی ، شوراهای اسلامی و سازمان های مردم نهاد به خوبی بهره مند شد و نسبت به اجرای آن با جدیت بیشتری گام برداشت.
زارع افزود: ارائه خدمات موثرتر و کارآمدتر در گرو آشنایی و تسلط بیشتر به ظرفیت های قانونی ، ضوابط و مقررات موجود و اختیارات است.
وی استفاده مطلوب از امکانات و تجهیزات و نیز توجه به افزایش سطح بهره وری نیروی انسانی را امری مهم خواند و افزود: در این میان باید به موضوع آموزش نیروی انسانی و ارتقای دانش فنی توجه ویژه ای صورت گیرد.
زارع تصریح کرد:لازم است تا همه مدیران در هر سطحی که فعالیت دارند نسبت به اصل برنامه محوری و نتیجه گرایی توجه بیشتری نمایند.
سرپرست استانداری گیلان با اشاره به این امر که دولت تدبیر و امید از ابتدای فعالیت خود تاکنون تلاش کرده تا برخی از ابهامات و تعارضات قانونی دهیاری ها و شهرداری ها را با تدوین و تقدیم لوایح کاهش داده و به حداقل ممکن برساند،بیان داشت: شهرداران و دهیاران برای تقویت منابع مالی از ظرفیت های مهم و موثر استان گیلان از جمله گردشگری که می تواند به عنوان درآمد پایدار شهرداری ها و دهیاری ها باشد استفاده بیشتر و بهتری نمایند.
سرپرست استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: امروز معاندان مردم عزتمند ایران و نظام مقتدر جمهوری اسلامی بیش از هر زمان دیگر تلاش می کنند تا با بزرگنمایی کاستی ها و تشویش افکار عمومی، آرامش و امنیت درونی کشور را به چالش بکشانند غافل از اینکه، مردم آگاه و مسوولان با وفاق و همدلی، آنان را ناکام خواهند نمود.
زارع در پایان سخنان ضمن تاکید بر تلاش و کوشش بیشتر شهرداران و دهیاران در راستای انجام وظایف و تکریم مردم ، به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سالجاری بعنوان رویدادی بزرگ و مهم اشاره کرد و گفت:هدف دولت تدبیر و امید برگزاری سالم ، قانونمند و باحضور حداکثری هموطنان است.
وی تحقق این هدف را در گرو عملکرد همه مسوولان خواند و افزود: چگونگی عملکرد دهیاران و شهرداران و دستاوردهای آنان تاثیر مستقیمی بر میزان رضایتمندی مردم دارد.
دکتر زارع با تاکید بر لزوم رعایت بی طرفی همه مسوولان در جریان انتخابات پیش رو ،یادآور شد: لازم است تا همگان با تمکین به قانون در فضای همدلی و وفاق بسترساز مشارکت مطلوب مردم باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.