کارشناس بحرینی : سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد

0 114

کارشناس بحرینی : سرنگونی پهپاد آمریکایی موازنه قوا را در منطقه کاملا تغییر داد
یک کارشناس بحرینی با اشاره به این موضوع که ایران اولین کشور در جهان است که یک پهپاد آمریکایی با این مشخصات را سرنگون می‌کند، تاکید کرد که این اقدام ایران موازنه قوا در غرب آسیا را کاملا تغییر داد.

دکتر «راشد الراشد» از مخالفان رژیم بحرین و از رهبران حزب العمل الاسلامی این کشور درباره پیام‌های اقدام اخیر نیروهای مسلح ایران در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی به حریم آب‌های سرزمینی ایران صحبت کرد.

وی در این مصاحبه گفت:‌ سرنگون کردن پهپاد جاسوسی آمریکا در آب‌های سرزمینی ایران پیام‌های متعددی به همراه داشت اما پیش از اشاره به این پیام‌ها باید گفت که این نخستین باری نیست که آمریکا اقدام به اعزام پهپادهای جاسوسی به ایران می‌کند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، آمریکا یکی از همپیمانان کلیدی خود در منطقه را که از آن با عنوان ژاندارم خلیج فارس یاد می‌شد از دست داد؛ غرب برای حمایت از منافعش کاملا به آن رژیم اعتماد و تکیه داشت. اما پس از تغییر معادلات، آمریکا اقدامات خصمانه خود علیه ایران را شروع کرد و از هیچ اقدامی برای سرنگون کردن نظام سیاسی جدید در ایران فروگذار نبود. جنگ را به ایران تحمیل کردند و عملیات ترور و کشتار علیه مردم ایران را چه در داخل و چه در خارج به پیش بردند.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران تلاش برای خفه کردن ملتی با ۸۰ میلیون جمعیت است

راشد الراشد اضافه کرد: محاصره اقتصادی اخیر تلاش برای خفه کردن ملتی با ۸۰ میلیون جمعیت با هدف سرنگون کردن این نظام و منفجر کردن اوضاع از داخل است. آمریکا از ۴۰ سال پیش ایران را دشمن اصلی خود می‌داند و از همان زمان همواره تلاش کرده که از طریق جاسوسان خود به ایران ضربه بزند. جمهوری اسلامی ایران به سطحی از اقتدار رسیده است که امروز می‌تواند با اقدام خود پیام‌هایی را ارسال کند. امروز ایران دیگر کشوری که در ۴۰ سال پیش بوده نیست و حتی ایران امروز با ۱۰ سال و ۵ سال گذشته نیز تفاوت دارد.

تاکنون هیچ کشوری در جهان نتوانسته پهپاد جاسوسی آمریکا با این مشخصات را سرنگون کند

این کارشناس بحرینی در ادامه مصاحبه خود با اشاره به توانایی‌های ایران گفت: فناوری و توانایی‌های ایران سبب شده تا دشمنان درباره محاسبات خود درباره ایران تجدید نظر کنند و این توانایی‌ها باعث ایجاد شوک به تمامی کارشناسان امور راهبردی شد. توانایی که ایران بدان دست یافته پیام قدرتمندی بود. معتقدم که نقشه موازنه قوا در منطقه کاملا تغییر کرده است. تا کنون هیچ کشوری در جهان نتوانسته بود پهپاد جاسوسی آمریکایی را با این مشخصات سرنگون کند. پیش‌تر نیز شاهد اقتدار ایران در حفظ حق حاکمیتش بودیم. زمانی که ملوانان آمریکایی وارد حریم آبی ایران شدند، نیروهای مسلح ایرانی آنها را بازداشت کردند و قدرت خود را به رخ کشاندند.

وی اضافه کرد: اقدام ایران در سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی یک شوک نیز به کشورهای منطقه وارد کرد که تلاش می‌کردند غرب را به مقابله با ایران وادار کنند تا ایران در برابر آنها سر تعظیم فرود آورد. رویداد اخیر سبب شد تا تمامی کشورها به جایگاه طبیعی خود بازگردند و با توجه به اندازه خود رفتار کنند و همگی اندازه و توانایی خود را می‌دانند. در حال حاضر همه کشورهای منطقه توانایی و اندازه خود را در برابر ایران می‌دانند.

رهبر ایران در دیدار آبه بازگرداندن اخلاق به دیپلماسی را تذکر دادند

راشد الراشد در ادامه این مصاحبه به سفر اخیر «آبه شینزو»، نخست‌وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: موضوع دیگری که می‌توانیم در این زمینه بدان اشاره کنیم سخنان رهبر ایران است که گفتند ایران با غربی‌ها مذاکره کرد و توافقی در زمینه برنامه هسته‌ای حاصل شد و پس از آن، واشنگتن از توافق هسته‌ای خارج شد و با توجه به نقض توافق توسط آمریکا، هرگز نمی‌توان به واشنگتن به خصوص تحت رهبری شخصی همانند ترامپ اعتماد کرد. رهبر ایران در جریان دیدار با نخست وزیر ژاپن نیز به این موضوع اشاره کرد. آبه شینزو گفته بود که حامل پیامی از رئیس جمهور آمریکا برای انجام مذاکرات بود اما رهبر ایران دریافت پیام از ترامپ را نپذیرفت و ایشان به بدعهدی آمریکا اشاره کردند و در واقع بازگرداندن اخلاق به دیپلماسی را که متاسفانه جهان آن را از دست داده، تذکر دادند. در حال حاضر در عرصه جهانی واقعا شاهد تحولات شوک‌آور و مهمی هستیم و با سرنگونی پهپاد آمریکایی در خلیج فارس و همچنین با اقدام رهبر ایران در رد مذاکره با آمریکا، باب تغییراتی بزرگ در منطقه باز شده است./فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.