کلاهبردار ۳۵ میلیاردی در دام پلیس

0 123

کلاهبردار ۳۵ میلیاردی در دام پلیس
فرمانده انتظامی استان، گفت: کلاهبرداری که با جلب اعتماد از مال باختگان، بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، در دزفول شناسایی و دستگیر شد.

عصرکاسپین / سردار “حیدر عباس زاده” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان دزفولی مبنی بر کلاهبرداری از آن ها، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد فرد کلاهبردار با جلب اعتماد مال باختگان و انجام معاملات بزرگ در زمینه خرید خودرو و زمین، در حالی که وجه مورد معامله را پرداخت نکرده بود، اقدام به فروش آن ها با قیمت های بالاتر به دیگر خریداران به صورت چکی کرده و متواری شده است.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی دزفول پس از پیگیری های ویژه و انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی، سرانجام موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و طی یک عملیات ویژه با هماهنگی مرجع قضائی وی را دستگیر کنند.
سردار عباس زاده با بیان اینکه متهم تاکنون به ۳۵ میلیارد ریال کلاهبرداری از ۱۵ نفر در شهرستان های اهواز، دزفول و شوش اعتراف کرده، تصریح کرد: بررسی های صورت گرفته نشان می دهد این فرد در چندین شهر و استان کشور نیز با ترفند خرید اموال از شهروندان کلاهبرداری کرده که تحقیقات در خصوص ابعاد این پرونده کماکان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می کنیم قبل از هرگونه معامله و فروش اموال در قالب چک با وعده های خلاف واقع و یا کمتر از قیمت واقعی اموال تحقیقات لازم را به عمل آورده و از ماهیت افراد و اعتبار چک آن ها اطمینان حاصل کنند و هر زمان به رفتار و اعمال خریداران مشکوک شدند، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به ماموران پلیس اطلاع دهند تا جلوی سوء استفاده این گونه افراد گرفته شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.