روش های برای از بین بردن بوی بد دهان

0 107

روش های برای از بین بردن بوی بد دهان

عصرکاسپین / بوی بد دهان، مسئله ای آزار دهنده ای است که در روابط اجتماعی مشکل آفرین است و موجب شرم و خجالت می شود و با شناخت علت و درمان آن مشکل خود را برطرف کنید. در این مطلب با ۷ راه آسان برای مبارزه با بوی بد دهان با استفاده از چیزهایی که شما احتمالا در خانه وجود دارد آشنا می شوید.

جوش شیرین یکی دیگر از دهانشویه طبیعی است

از دهانشویه های طبیعی استفاده کنید و بوی بد دهان خود را از بین ببرید:

-برگ نعناع کمک می کند بوی بد دهان از بین برود و نفس شما تازه شود.

-ادویه جاتی مانند گل میخک، هل و دانه رازیانه برای مبارزه با بوی دهان عالی هستند.

-جوش شیرین یکی دیگر از دهانشویه طبیعی است که به راحتی در دسترس است. به سادگی یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید و از آن برای شستشو دهان خود استفاده کنید. همچنین شما می توانید روی مسواک مرطوب خود جوش شیرین بریزید و از آن برای تمیز کردن دندان استفاده کنید.

-چای ساخته شده از برگ های شنبلیله دارای یک خوشبو کننده دهان و دندان است. روز خود را با نوشیدن یک فنجان از آن شروع کنید.

بزاق مانع از رشد باکتری ها می شود

حفظ هیدراته بدن دارای مزایای زیادی برای سلامتی است و جلوگیری از بوی بد دهان فقط یکی از آن هاست. بزاق مانع از رشد باکتری ها و آب برای حفظ غدد بزاق موثر است. آب آشامیدنی برای جلوگیری از رشد باکتری ها و نفس بدبو ناشی از رطوبت ناقص و بزاق در دهان است.

خوردن پیاز باعث کشته شدن ۴ گونه از باکتری های مختلف می شود

به چیزی که می خورید دقت کنید: بعضی از غذاها باعث بوجود آمدن بوی بد دهان می شوند، بنابراین بهتر است اگر مایلید دهان خوشبو داشته باشید از خوردن آن ها بپرهیزید. پیاز و سیر شایع ترین متخلفان است که باعث بوجود آمدن بوی بد دهان می شود، اما به یاد داشته باشید که پیاز را به طور کامل از حذف نکنید، زیرا تحقیقات نشان می دهند که خوردن پیاز باعث کشته شدن ۴ گونه از باکتری های مختلف می شود که می توانند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه شود. همچنین از مصرف غذاهایی که فروکتوز یا اسید زیاد دارند، خودداری کنید زیرا آن ها رشد باکتری را زیاد می کنند. اگر گرسنه هستید، سعی کنید سیب یا مقداری ماست بخورید. سیب ها حاوی پکتین هتروپلی ساکارید است که به تولید بزاق دهان کمک می کند و ماست کمک می کند تا باکتری ها را در دهان کاهش دهد.

زبان خود را تمیز کنید

زبان شما می تواند یک زمین پرورش دهنده برای باکتری های بد بو باشد. بعد از اینکه دندان هایتان را مسواک زدید، از مسواک خود کمک بگیرید تا زبان خود را از هر گونه باکتری یا پلاک پاک کند.

مسواک زدن کمک می کنند که مواد غذایی باقی مانده در دهان از بین ببرید

دو بار در روز مسواک بزنید: دندان هایتان را دوبار در روز بشویید و حداقل یک بار نخ دندان استفاده کنید. مسواک زدن و نخ کشیدن کمک می کنند که مواد غذایی باقی مانده در دهان و باکتری های ایجاد کننده بو را از دهان از بین ببرید.

سیگار کشیدن باعث می شود که به لثه ها آسیب برسانید

باکتری ها در پایه دندان جمع می شوند. بیماری های لثه باعث بوی بد دهان می شوند. برای داشتن لثه های سالم، خمیر دندانی را انتخاب کنید که حاوی فلوراید باشد. همچنین سیگار کشیدن را ترک کنید، زیرا سیگار کشیدن سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند و به شدت با مشکلات مربوط به لثه ارتباط دارد. همچنین سیگار کشیدن باعث می شود که دندان های شما بعد از آسیب رساندن به لثه ها دچار مشکل شوند.

مالیدن پوست میوه

قبل از اینکه آن را به دندان های خود بمالید پوست میوه مرکبات مانند لیمو یا پرتقال را بشویید. این کار نه تنها نفس شما را خوشبو می کند، بلکه اسید سیتریک آن نیز غده های بزاق را تشویق می کند تا بیشتر از بزاق تولید کنند که دفاع طبیعی دهان در برابر نفس بدبو و اسیدهای پلاک ایجاد کننده دندان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.