درخواست انتقال خون گیلان از مردم برای اهدای خون

مدیرکل انتقال خون گیلان از نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی استان به همه گروه‌های خونی خبر داد.

مدیرکل انتقال خون گیلان از نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی استان به همه گروه‌های خونی خبر داد.

عصرکاسپین / بابک پاکدل خوش اخلاق، مدیرکل انتقال خون استان گیلان گفت: در تمامی مراکز انتقال خون نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های علمی رعایت شده، دریافت خونگیری و پخش فرآورده‌های خونی همچون گذشته در شرایط کاملا استریل انجام می‌شود و مردم نگرانی دراین باره نداشته باشند.

او، با بیان اینکه تمامی تجهیزات و ملزومات مورد استفاده در فرآیند اهدای خون یک بار مصرف، استریل و استاندارد است، افزود: از افراد دارای علائم سرماخوردگی مانند عطسه، سرفه و تب درخواست می‌شود حداقل یک ماه پس از بهبودی کامل به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا، مراجعه اهدا کنندگان کاهش یافته است، گفت: در حال حاضر به همه فرآورده‌های خونی نیازمندیم.

بابک پاکدل خوش، با تاکید بر اینکه این سازمان هیچگاه کمیت را فدای کیفیت نمی‌کند و معاینه و مشاوره پزشکی از مهمترین ارکان این سازمان است، گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی روزانه و همیشگی بوده و این اداره کل نیازمند حضور روزانه اهداکنندگان خون است.

او ، از تمامی اهداکنندگان جوان و اهداکنندگان مستمر خون که با اصول اولیه خود مراقبتی آشنا هستند دعوت کرد با اهدای خون خود به بیماران یاری رسانند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان تصریح کرد: با توجه به اینکه بیماران عزیز تالاسمی نیاز به خون تازه داشته و همچنین با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و شیوع بیماری فاویسم نیاز به خون افزایش یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =