همه چیز زیر سر آن ۱۷ چینی بود که به رشت آمدند!

0 136

از هرخانواده انزلی‌چی یک نفر درگیر است
عصرکاسپین/سرمربی ملوانان نیز معتقد است اصلا اوضاع خوبی در بندر انزلی وجود ندارد و این روزها از اغلب خانواده ها حداقل یک نفر درگیر این ویروس جدید الورود است.
محمد احمدزاده از جمله فوتبالی هایی بود که هفته گذشته را بسیار پرحاشیه گذراند. او که در جریان دیدار تیمش برابر استقلال خوزستان با اعتراض به پنالتی های گرفته شده علیه ملوان در نهایت تیمش را از زمین بیرون کشید حالا نگرانی بیشتری نسبت به قبل دارد.

او می گوید این روزها گیلان و انزلی در شرایط مساعدی قرار ندارد و ویروس کرونا باعث شده تا نگرانی و استرس عجیبی بر شهر حاکم شود.

متاسفانه اخبار خوشی ندارم

تعارف که نداریم، این روزها اصلا اوضاع خوبی در بندر وجود ندارد و تقریبا هرکسی را که می بینید استرس و نگرانی از اتفاقات پیش رو کاملا از چهره وی پیداست. متاسفانه تعدادی از همشهریان ما به دلیل همین بیماری از دست رفتند و این اتفاق همه ما را ناراحت کرده است. البته می دانیم که این روزها هرکدام از شهرهای ایران می توانند درگیر این بیماری شوند اما واقعا اینجا اوضاع مساعدی وجود ندارد و وقتی شما از بنده می پرسید چه خبر؟ باید بگویم متاسفانه اخبار خوشی به همراه ندارم و فقط امیدوارم این تلاش همگانی در نهایت باعث سرنگونی هرچه سریعتر این ویروس شود.

از هر خانواده انزلی چی حداقل یک نفر درگیر است

بدون اغراق باید بگویم از اغلب خانواده های انزلی چی حداقل یک نفر درگیر این ویروس شده و یا در بهترین حالت دچار سرماخوردگی شده است. همین الان همه دستیاران من دچار سرماخوردگی شده اند و نتوانستند در آخرین تمرین ما حضور پیدا کننند و به همین دلیل در آخرین تمرین من به تنهایی بازیکنان را زیر نظر داشتم و تمرین را برگزار کردم. باور کنید این روزها به هرکدام از دوستانم زنگ می زنم بلااستثنا در خانه مشغول استراحت است یا خود را در قرنطینه قرار داده است.

خیلی تلاش کردند تا آن ۱۷ چینی در رشت حضور پیدا نکنند

ما تصور می کنیم که یکی از اتفاقاتی که باعث شد تا استان گیلان به طرز خطرناکی درگیر این ویروس شود به رقابت های بین المللی وزنه برداری برمی گردد! در آن بازی ها که در شهر رشت برگزار شد تلاش زیادی شد تا حداقل وزنه برداران چینی در مسابقات شرکت نکنند اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و فکر می کنم ۱۷ بازیکن چینی به طور کامل در بازی ها حضور داشتند. با این حساب پربیراه نیست که بگویم خیلی از اتفاقات از حضور آن ۱۷ چینی آغاز شد.

قطعا مسافران طبق عادت دیرینه راه شمال را در پیش می گیرند

من فکر می کنم اینکه در این ماه ها مسافران زیادی در شهرهای شمالی حضور پیدا کنند به هرحال طبیعی به نظر می رسد و هیچکدام از ماها تجربه این موضوع را نداشتیم. شاید خیلی ها هنوز اصل ماجرا را درک نکردند که نخواهند به شهرهای شمالی بروند و به همین دلیل طبق عادت دیرینه باز هم در ایام تعطیلات راه شمال کشور را در پیش می گیرند.

در مازندران مسافران بیشتری حضور پیدا کردند

این را هم باید بگویم که به نسبت مازندران، مسافران کمتری راهی استان گیلان شدند. البته من در انزلی نبودم و صبح امروز به شهرمان رسیدم ولی می توان گفت اغلب نفراتی که به گیلان آمدند یا بومی این استان هستند و یا خانواده آنها اینجا حضور دارند. ولی هفته قبل که به مازندران رفته بودم دیدم غیرمازنی های زیادی در شهرها این استان حضور دارند و در سطح شهر از هر پنجاه نفر، یک نفر هم ماسک نداشت!

شرایط جوری شده که کسی فوتبال را به یاد نمی آورد

متاسفانه آنقدر شرایط بد شد که دیگر کسی به فوتبال و جدول رده بندی و کمیته انضباطی و … فکر نمی کند. این روزها همه فکر و ذکرمان این است که کاری انجام دهیم. الان تعدادی از بازیکنان من و همه کمک های من مریض هستند، هرچند جوان و ورزشکار بودن آنها باعث می شود تا انشالله خیلی زودتر از حد معمول سلامتی خود را پیدا کنند اما در مجموع دیدن آنها و بقیه هموطنان و همشهریان باعث می شود شرایط ناخوشایندی روح و روان ما را در بر می گیرد.

خیالتان راحت، بدون دستکش به هیچ جاده ای می روم!

خیلی از دوستان که می دانند بنده رانندگی کامیون هم می کنم دائم احوالم را می پرسند و به دلیل مسافرت های گاه و بیگاهم به شهرهای مختلف، احوالپرس بنده هستند اما خب باید بگویم که من به تنهایی سفر می کنم و به همین دلیل هم فقط خودم وارد ماشین می شوم و از جهت حضور نفرات ناقل درون کابین راننده خیالم راحت است و از سوی دیگر هم وقتی به شهری می روم مستقیما بار خالی می کنم و بار جدید را می زنم و پس از استراحت کوتاهی حرکت می کنم. بنابراین خیال دوستانی که به بنده لطف دارند راحت باشد. در کابین راننده، تنها، دستکش به دست و رعایت همه نکات ایمنی و بهداشتی در جاده ها می رانم.

از بیرون کشیدن تیم دفاع نکردم اما مجبور بودم

بعد از اتفاقاتی که در جریان بازی با استقلال خوزستان افتاد و من تیم را بیرون کشیدم خیلی ها عنوان کردند که این حرکتی غیرحرفه ای بود اما این که حرف جدیدی نیست چرا که خود من پس از بازی گفتم بیرون کشیدن تیم، حرکتی منسوخ شده و غیرحرفه ای است اما من باید این کار را می کردم تا همه نظرها به بازی ما معطوف شوند و تصمیمات داور را به دقت بررسی کنند. فقط این حرکت باعث می شدکه بازی ملوان و استقلال خوزستان و همه تصمیماتی که در آن گرفته شده است مورد بازبینی قرار بگیرد.

شجاعت اعتراف به اشتباه را دارم

اگر اشتباهی یا کاری غیرحرفه ای و نادرست کرده باشم، شجاعت اعتراف را دارم. روی آنتن زنده تلویزیون هم به اشتباه و غیرحرفه ای بودن این کارم پرداختم اما خب … گویا مجبور بودم که این کار را بکنم. من این را به دوستان گفتم که از چهار سال پیش که تیم به لیگ یک سقوط کرد چه بلاهایی بر سر تیم آمده است.

در ضمن بررسی کردن پرونده من نشان می دهد که هرگز اهل این دست کارها نبودم. شاید همین موضوع باعث شد تا کسی من را مورد سرزنش قرار ندهد و اتفاقا در جاهایی هم به من حق بدهند که به فکر دیده شدن اشتباهات فراوان علیه تیمم هستم./ورزش سه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =