آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در سه مرحله برگزار می شود

0 63

ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور روز گذشته با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، فرآیند برگزاری کنکور را تشریح کردیم. جمع بندی کمیسیون درباره زمان برگزاری کنکور‌های سراسری این بود که بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا عمل شود و مصوبات ستاد کرونا هم همان تاریخ‌هایی است که قبلا اعلام شده است.

عصر کاسپین/ او افزود: زمان برگزاری کنکور‌ها تغییری نکرده است مگر اینکه ستاد ملی کرونا تاریخ‌ها را عوض کند. در شرایط موجود، تصمیم جدیدی گرفته نشده است، ولی اعضای کمیسیون مجلس پیشنهاد‌های خودشان و دغدغه‌های داوطلبان را مطرح کردند که پیرامون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بهتر اجرا شدن آزمون‌ها بود. البته برخی از این پیشنهاد‌ها قبلا توسط سازمان سنجش اجرا شده بود.

رئیس سازمان سنجش بیان کرد: در خصوص تاریخ برگزاری کنکور، مصوبات ستاد کرونا، معیار اصلی تصمیم‌گیری است. براین اساس، تصمیم جدیدی گرفته نشده است.

او اضافه کرد: در کمیسیون آموزش، مباحث خوبی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و افزایش تعداد حوزه‌ها مطرح شد که البته این مسائل تاکنون عملیاتی شده است.

رئیس سازمان سنجش درباره اقدامات انجام شده برای حفظ سلامت دانشجویان در کنکور‌های سراسری تصریح کرد: در آزمون دکتری سال گذشته ۱۰۵ حوزه امتحانی داشتیم که امسال به ۱۴۳ حوزه رسیده است. در آزمون کارشناسی ۱۶۳ حوزه داشتیم که امسال ۲۳۶ حوزه امتحانی خواهیم داشت.

او با اشاره به اینکه آزمون کارشناسی ارشد امسال در سه مرحله (سه نیم روز) برگزار می‌شود، توضیح داد: سال‌های قبل کنکور کارشناسی ارشد در دو نوبت صبح و طی دو روز برگزار می‌شد، اما امسال برای رفاه حال داوطلبان و تجمع کمتر، این آزمون روز پنج شنبه، ۲ مرداد در دو نوبت صبح و عصر و روز جمعه، ۳ مرداد در یک نوبت صبح برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 17 =