تنها ۵۰ درصد گیلانی ها ماسک می زنند

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه هنوز ۵۰ درصد هم استانی ها در تجمعات و اماکن سربسته ماسک نمی زنند، عنوان کرد: در حال حاضر خطر ابتلا به کرونا فقط برای افراد سالمند نیست و جوانان و میانسالان نیز در حال بستری در بیمارستان ها هستند.

عصر کاسپین/ دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با بیان اینکه متاسفانه در هفته جاری تعداد بستری های کرونایی گیلان افزایش پیدا کرده است، گفت: بستری های روزانه گیلان از ۴۰ نفر طی دو هفته گذشته به میانگین ۷۰ نفر طی روزهای اخیر رسیده است.

وی ضمن ابراز تاسف از رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از سوی هم وطنان و هم استانی ها به ویژه طی سه هفته گذشته، تصریح کرد: بعد از تعطیلات نیمه خرداد، شاهد افزایش مثبت شدن آزمایش کرونای بیماران سرپایی هستیم، زیرا علیرغم توصیه های بهداشتی، سفرها و میهمانی ها ادامه یافت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه تداوم روند رعایت کردن فاصله گذاری اجتماعی شهرهای ما را به سمت قرمز شدن پیش می برد، گفت: در چنین شرایطی مجبور به بازگشت مجدد محدودیت های کسب و کار هستیم که در نهایت موجب آسیب دیدن اقتصادی هم استانی ها خواهد شد.

حیدرزاده، با اشاره به اجباری شدن استفاده از ماسک در اماکن عمومی سربسته از ۱۵ تیرماه، خاطرنشان کرد: قبل از ۱۵ تیر، تنها ۱۵ درصد مردم گیلان ماسک می زدند، اما بعد از اجباری شدن ماسک در اصناف و ادارات به ۵۰ درصد رسیدیم.

وی با بیان اینکه هنوز ۵۰ درصد هم استانی ها در تجمعات و اماکن سربسته ماسک نمی زنند، عنوان کرد: باید شاهد رعایت ۸۵ درصدی مردم در استفاده از ماسک باشیم، زیرا در حال حاضر خطر ابتلا به کرونا فقط برای افراد سالمند نیست و جوانان و میانسالان نیز در حال بستری در بیمارستان ها هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 1 =