استفاده از ماسک در تمام محافل عزاداری محرم در گیلان الزامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: استفاده از ماسک در تمام محافل عزاداری محرم در گیلان الزامی است و مراسمات حتی‌الامکان در فضای باز برگزار شود.

عصر کاسپین/ حجت‌الاسلام سعید مهدوی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در ایام ماه محرم دستورالعمل‌ها برای تمام شهرها یکسان است اظهار داشت: مراسم‌ها به‌صورت سختگیرانه اجرایی می‌شود و در سطح کشور با این شرایط برگزار خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه تمام هیئت‌ها موظف هستند که در سامانه سازمان تبلیغات اسلامی به نشانی www.beyragh.mobi ثبت‌نام و مسئول هیئت تعهدنامه مربوطه را امضا کند تصریح کرد: توصیه می‌شود همه هیئات و مداحان مراسم ماه محرم را برگزار کنند تا متوسط تجمع مردم در یک هیئت کم شود.

وی با تأکید بر اینکه حتی‌الامکان مراسم‌های هیئات در فضای باز برگزار شود و زدن ماسک برای عزاداران حسینی (ع) در تمام مراسم و محافل ضروری است افزود: در فضای بسته تنها به‌مدت یک ساعت و فقط برنامه‌های سخنرانی و روضه با ظرفیت یک‌چهارم مکان می‌تواند برگزار شود.
مهدوی خاطرنشان کرد: برنامه زنجیرزنی در فضای باز برگزار شود و برای زنجیرزنی حتماً از زنجیرهای شخصی استفاده و یا زنجیرها به اشخاص تا پایان دهه عزاداری واگذار شود تا بین افراد دست به دست نشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه نذورات باید به‌صورت خام توزیع شود عنوان کرد: در صورت لزوم به پخت غذا ضمن رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی در زمان طبخ، توزیع به‌صورت بیرون‌بر و با درنظرگفتن عدم تجمع انجام شود.

وی تصریح کرد: تمهیداتی باید انجام گیرد که هنگام ورود و خروج عزاداران از مجالس تجمع مردمی نباشد و افراد به نوبت و با فاصله وارد و یا خارج شوند همچنین افراد با کهولت سن و با بیماری‌های مزمن در خانه بمانند و تنها با استفاده از رسانه‌ها عزاداری کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 15 =