افزایش ۵ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا در برخی استان‌ها/ استان‌های بارانی طی سه روز آینده

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم رگبارهای تابستانه گفت: دمای هوا در نوار شمالی کشور بین ۵ تا ۸ درجه افزایش می‌یابد.

عصر کاسپین/ صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده برای شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۰ و ۳۱ مرداد) در پاره‌ای از نقاط سواحل شمالی بارش پراکنده را انتظار خواهیم داشت، تصریح کرد: از امروز (۲۷ مرداد) تا اواخر هفته جاری طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان، ارتفاعات و شمال هرمزگان و شرق فارس افزایش ابر، رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۷ و ۲۸ مرداد) در نوار شمالی کشور، استان‌های ساحلی خزر و اردبیل نوسان دمایی نخواهیم داشت و از روز چهارشنبه تا جمعه (۲۹ تا ۳۱ مرداد) دمای هوا بین ۵ تا ۸ درجه در این مناطق افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه از امروز تا پایان هفته در شرق کشور و منطقه زابل شاهد وزش باد شدید و گرد و خاک خواهیم بود، گفت: طی ساعات بعد ازظهر امروز (۲۷ مرداد) سرعت باد در آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، شمال مرکزی، قم، اصفهان، جنوب سمنان، خراسان شمالی و نیمه جنوبی خراسان رضوی افزایش می‌یابد.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۷ و ۲۸ مرداد) دریای خزر و بخش‌های مرکزی خلیج فارس مواج و شرق دریای عمان نیز تا پایان هفته مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۸ مرداد) صاف همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه (۲۹ مرداد) نیز صاف همراه با وزش باد و با حداقل ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =