تأمین ۱۷ درصد نیاز دارویی کشور در گیلان؛ داروی ضدکرونا در استان تولید می‌شود

ئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به تولید داروهای ضد کرونا توسط یکی از شرکت‌های دارویی استان گفت: به طور کلی ۱۷ درصد نیازهای دارویی کشور در گیلان تولید می‌شود.
عصر کاسپین/ فرهاد دلق‌پوش امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز تولید یکی از داروهای ضد کرونا برای نخستین بار در کشور و استان گیلان اظهار داشت: در مجموع ۳۲ واحد تولیدی دارویی، آرایشی و بهداشتی در گیلان فعال هستند و یکی از موفق‌ترین شرکت‌های دارویی گیلان برای تولید داروی “رمد سیویر” در حال فعالیت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه تولید داروی ضد کرونا برای این استان افتخار است و این اقدام درحالی انجام شده که جهان هنوز درگیر این ویروس است تصریح کرد: شرکتی که درحال تولید داروی ضد کرونا در گیلان است در راستای تحقق پویش تولید، تداوم و امید نیز دارای ظرفیت و توانمندی‌های خوبی است.

وی افزود: شرکت مذکور دارای بیش از ۱۵۰ پروانه تولید است و از لحاظ تعداد و حجم تولید رتبه نخست را در کشور دارد و از لحاظ فروش نیز رتبه دوازدهم را به خود اختصاص داد و از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا به یاری حوزه بهداشت و درمان شتافت و با وجود اینکه خط تولید محصولات ضدعفونی‌کننده نداشت اما خطوط تولید خود را تغییر داد و روزانه ۲۰ هزار ژل تولید و توزیع کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به عملکرد موفق این شرکت مذکور در حوزه صادرات خاطرنشان کرد: محصولات این شرکت گیلانی هم‌اکنون در سطح بین‌المللی عرضه می‌شود و میزان صادرات آن در سال گذشته ۷۰ هزار دلار بوده است و امیدواریم که امسال نیز در زمینه ارزآوری برای کشور موفق عمل کند.

دلق‌پوش با بیان اینکه ۱۷ درصد از نیازهای دارویی کشور در استان گیلان تولید می‌شود تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه بهداشت و تولیدات اقلام بهداشتی گام‌های خوبی در استان برداشته شد و شرکت گیلانی که درحال تولید داروی ضد کرونا است نیز حدود ۵۰۰ نفر نیروی فعال دارد و حوزه فعالیت‌هایش به‌صورت عمومی در رسته داروهای اعصاب و روان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان افزود: شرکت مذکور یکی از شرکت‌های موفق داروسازی گیلان است که در سال ۱۳۵۵ با مشارکت و بهره‌گیری از دانش فنی طراحی و ساخته شد و در سال ۱۳۶۰ نیز راه‌اندازی شد و در سال ۱۳۸۹ نام شرکت در فهرست شرکت‌های ثبت شده سازمان بورس اوراق بهادار قرار گرفت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 6 =