حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری در استان گیلان ضد عفونی شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از خرید ۶۵ دستگاه تب سنج الکترونیک برای استان خبر داد و گفت: کلیه حوزه‌های کنکور سراسری در گیلان ضد عفونی شد.

عصر کاسپین/ آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران ابلاغ دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان به دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای برگزاری کنکور سراسری با رعایت کامل نکات بهداشتی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: ۶۵ دستگاه تب سنج الکترونیک برای گیلان خریداری شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نظارت دقیق دانشگاه بر حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری امسال در سطح استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: هماهنگی‌های لازم بین سازمان سنجش و دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان برای برگزاری موفقیت‌آمیز و بدون خطر کنکور سراسری انجام شده است.

حیدرزاده گندزدایی محیط آزمون، رعایت فواصل چیدمان بین هر داوطلب و رعایت اصول ایمنی سه‌گانه توسط هر یک از داوطلبان کنکور سراسری را جزء مواردی که دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر روند اجرای آن نظارت کامل دارد خواند و گفت: علاوه بر این‌ها افرادی را برای نظارت بر تب‌سنجی به حوزه‌های آزمون اعزام می‌کنیم.
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش جهت برگزاری کنکور در گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: داوطلبان گیلانی در ۴ گروه آموزشی هنر روز چهارشنبه ۲۹ مرداد، گروه فنی، ریاضی و انسانی روز پنج شنبه ۳۰مرداد، گروه تجربی جمعه ۳۱ مرداد و گروه زبانهای خارجی شنبه اول شهریور با هم به رقابت می‌پردازند.

ارسلان دمیرچی شیوع بیماری کرونا را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه ضدعفونی کردن حوزه‌ها برای ایمن‌سازی به خوبی انجام می‌شود تصریح کرد: پیش‌بینی‌های لازم نظیر رعایت فاصله یک متر و ۸۰ سانتی‌متری بین هر داوطلب از قبل انجام شده است بنابراین از این بابت داوطلبان نباید هیچ‌گونه نگرانی داشته باشند.

وی همراه داشتن ماسک برای داوطلبان را الزامی اعلام کرد و ضمن اشاره به برگزاری آزمون‌های سراسری دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در گیلان افزود: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در روند برگزاری اینگونه آزمون‌ها، می‌تواند شرایط برپایی آزمون سراسری را در محیطی امن و به شکل موفقیت‌آمیز فراهم کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 − یک =