کارت زرد عضو شورای شهر رشت به رئیس جدید/ عملکرد شهردار بار دیگر جنجال‌آفرین شد

کارت زرد عضو شورای شهر رشت به رئیس جدید و طرح سئوال از عملکرد و برخی حواشی ایجاد شده توسط شهردار از جمله مباحث مطرح شده در صد و پنجاه و هفتمین جلسه شورا بود.

عصر کاسپین/ احمد رمضانپور نرگسی عصر امروز در صد و پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر رشت اظهار داشت: از ابتدای شکل‌گیری دوره پنجم شورا همه اعضا به نوعی اذیت شدند و نگاه‌شان به توسعه شهر است و البته سیاستگذاری‌های خوبی شده است و باید نقاط قوت را استمرار ببخشیم‌.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت ضمن گرامیداشت رویدادهای پیش رو بیان کرد: در آن دوران تعدادی از روزنامه‌نگاران که همواره در خط مقدم جبهه هستند به‌همراه تعدادی مشروطه خواهان دستگیر و اعدام شدند اما مقاومت آنها به‌همراه دلاورمردان گیلانی همچون میرزا کوچک موجب افتخارآفرینی شد.

وی ۱۷ مرداد را برگرفته از روز شهادت خبرنگار شهید صارمی دانست و خاطرنشان کرد: قلم ابزاری است که می‌تواند به آدم شرافت دهد و دستی که حق و حقیقت می‌نویسد و بین نقد و تخریب فرق قائل است، باشرافت است و خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.
عملکرد شهردار در هر صورت رشت را متضرر می‌کند

یکی از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه بیان کرد: حاج محمدی شهردار رشت یا مانند مدیران غیربومی دیگر این شهر را پله ترقی خود می‌کند یا با این روندی که در پیش گرفته است سرنوشت مبهم دیگری برای او رقم خواهد خورد که در هر صورت شهر رشت متضرر خواهد شد.

بهراد ذاکری با طرح سئوالاتی از شهردار رشت گفت: ارتباط مستقیم مالی غیرسازمانی مابین شهردار و اعضای شورا مصداق تعارض منافع است و ایجاد هزینه مضاعف غیرضروری از مصادیق حیف منابع شهرداری است لذا حاج محمدی توضیح دهد که چرا با وجود بازسازی مسکن سازمانی شهرداری به تهیه مسکن دیگری اقدام کرده است.

وی با اشاره به استقراض مبلغ قابل توجه شهردار رشت از یکی از اعضای شورا عنوان داشت: شهردار توضیح دهد که مشاوران خود را بر چه اساس گزینش کرده است و مشروح عملکرد مشاوران خود و صورت پرداخت حقوق و دستمزد آنها را ارائه دهد همچنین مستندات توانمندی مالی سرمایه‌گذار پروژه گیل‌لند را نیز ارائه نماید.

این عضو شورای شهر رشت تصریح کرد: در مناقصه غیرقانونی برگزار شده کارخانه کود آلی در اسفند ۹۸، حکم اعضای کمیته فنی برگزاری مناقصه توسط شهردار یک روز بعد از صورتجلسه گزارش کمیته فنی صادر شده است لذا شهردار توضیح دهد این اقدام غیرقانونی چرا و به چه منظوری توسط ایشان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شهردار در جلسه اعتراضات به مناقصه کارخانه کود آلی در صحن کمیسیون بهداشت صراحتاً گفت مخالف به‌کارگیری فناوری لین ترنر است بیان داشت: شهردار توضیح دهد چرا در برنامه برگزاری مجدد مناقصه کارخانه کود آلی بر استفاده از این فناوری تاکید کرد؛ چه فشاری وجود داشته تا وی بر خلاف نظر کارشناسی خود و دیگران عمل کند.

ذاکری با بیان اینکه شهردار رشت توضیح دهد برای تامین و توسعه منابع مالی شهرداری چه اقداماتی را انجام داده است و برنامه وی برای جلوگیری از کسری بودجه سال ۹۹ چیست اظهار داشت: شهردار باید توضیح دهد که چرا برای پیاده‌سازی مفاد مصوبه شورای شهر نظیر پرتال دریافت گزارشات مردمی اقدامی نکرده است.

کارت زرد عضو اصولگرای شورا به رئیس جدید

یکی از اعضای شورای شهر رشت در این جلسه در اعتراض به حذف خود از عضویت در کمیسیون فرهنگی شورا بیان کرد: رئیس جدید شورا بنده را از عضویت در کمیسیون حذف کرده است اما من کار خودم را انجام می‌دهم.

فاطمه شیرزاد با تاکید بر اینکه این اقدام رئیس شورای شهر رشت عقلانی نیست تصریح کرد: شما خود را یک اصلاح طلب مدیر می‌دانید اما این اقدام شما عاقلانه و منطقی نیست و بنده به شما در نخستین روز ریاست «کارت زرد» می‌دهم.

بررسی لایحه بخشودگی اجاره اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در دوران کرونا

یکی از اعضای شورای شهر رشت در اینباره گفت: این لایحه برای دکه‌ها و برخی از خدمات و مشاغلی بود که تعطیل بودند اما اگر شغلی در دوران کرونا تعطیل نبود باید پول اجاره‌بهای خود را پرداخت کند.

اسماعیل حاجی‌پور با اشاره به اینکه نمی‌شود تشکیلات بزرگی را در اختیار کسب و کار افراد قرار بدهیم و اجاره هم نپردازند افزود: این لایحه باید برای کسانی باشد که شغل آنها در این ایام تعطیل بود و این تفاوت را در لایحه مشخص کنید.

لایحه به نفع برخورداران از رانت نباشد

بهراد ذاکری دیگر عضو شورای شهر رشت نیز درباره لایحه مذکور خاطرنشان کرد: یکسری مشاغل و دکه‌ها دچار مشکل بودند اما باید لیست مشخص بدهید و مشخص باشد که هر کسی چقدر بخشودگی دریافت کند و اینطور نشود که هر کسی رانت قوی‌تر داشته باشد بیشتر بهره‌مند شود.

لایحه بخشودگی اجاره اماکن واگذار شده به بخش خصوصی در دوران کرونا، یک فوریتی رأی آورد.در این جلسه حجت جذب، فرهام زاهد، فاطمه شیرزاد، امیرحسین علوی و محمدحسن عاقل‌منش به‌عنوان اعضای کمیته بودجه انتخاب شدند. همچنین رسولی، جذب عبداللهی، حاجی‌پور و علوی به‌عنوان اعضای اعضای کمیته عمران و توسعه شهری انتخاب شدند.

شیرزاد، علیپور، ذاکری، زاهد و حاجیپور به‌عنوان اعضای کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر رشت انتخاب شدند.اعضای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک نیز حامد عبداللهی، رصا رسولی، اسماعیل حاجیپور، رمضانپور و حجت جذب انتخاب شدند. در کمیسیون فرهنگی نیز محمدحسن عاقل‌منش، علیپور، امیرحسین علوی، بهراد ذاکر‌ی و فرهام زاهد به عضویت درآمدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =