۱۲ سامانه هوشمند راهداری در محورهای گیلان راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: به زودی ۱۲ سامانه هوشمند راهداری در جاده‌ها و محورهای گیلان راه‌اندازی می‌شود.

عصر کاسپین/ فریبرز مرادی با بیان اینکه اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان تمهیدات و برنامه‌های خوبی جهت ارتقاء به‌کارگیری از سیستم‌های ثبت تخلف هوشمند در جاده‌های استان در دست دارد اظهار داشت: به زودی ۱۲ سامانه هوشمند راهداری دیگر در جاده‌ها و محورهای گیلان راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان استفاده از تجهیزات نوین جاده‌ای برای کنترل ترافیک در شریان‌ها و محورهای استان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: تاکنون ۵۲ سامانه را با هدف اعمال کنترل‌های جاده‌ای و ترافیک در استان گیلان راه‌اندازی کردیم که تعداد این سامانه‌های در آینده نزدیک افزایش پیدا می‌کند.

مرادی نصب ۴۲ دستگاه تردد شمار در جاده‌ها و محورهای گیلان را نیز مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این استان در تمام ایام سال همواره شاهد ورود و خروج مسافران است تصریح کرد: ارتقاء تجهیزات و سامانه‌های الکترونیکی نصب شده در سطح شریان‌های گیلان یکی از برنامه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌‌‌ای استان محسوب می‌شود.
مرادی فرسودگی ماشین‌آلات را یکی از عمده‌ترین موضوعات پیش‌روی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان تلقی کرد و ابراز داشت: تمام سعی و تلاش ما در مجموعه راهداری گیلان این است که با تأمین و تخصیص اعتبارات لازمه از سوی مرکز نسبت به نوسازی این ناوگان در سطح شهرستان‌های استان اقدام کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان انجام اقدامات لازم در راستای رفع نقاط پرحادثه راه‌های استان در طول سال را از اولویت‌های این اداره کل دانست و تصریح کرد: علاوه بر این‌ها همزمان با تأمین اعتبارات، امسال اقدامات بسیار خوبی نیز در راستای نگهداری از شریان‌های اصلی و فرعی استان انجام شده است.

وی طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها را از جمله اقداماتی که راهداری نسبت به آن اقدام کرده است خواند و گفت: نصب تابلو و کف نوشته، آشکارسازی محدوده مدارس، نصب چراغ‌های راهنمایی و نقاشی دیوار محوطه مدارس با طرح‌های دارای مفاهیم آموزشی ترافیکی از جمله اقدامات انجام شده در این بخش محسوب می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از تنوع و گستردگی شبکه راه‌های استان، شرایط اقلیمی و جوی خاص حاکم بر آن سخن گفت و اظهار داشت: رطوبت بالا، گردشگرپذیر بودن و تردد بی‌وقفه در سطح محورهای استان موجب تسریع آسیب به راه‌ها می‌شود که این امر اهمیت و جایگاه ویژه اجرای عملیات راهداری را نمایان می‌سازد.

وی با بیان اینکه تخلفات ترافیکی متوجه آحاد جامعه می‌شود و جریمه‌های اخذ شده نیز به هیچ وجه با آسیب‌های جدی که به راه‌ها به‌‌عنوان سرمایه‌های ملی وارد می‌شود مطابقت ندارد تصریح کرد: از رانندگان وسائط نقلیه سنگین می‌خواهیم با رعایت میزان مجاز حمل بار، به نوبه خود در ارتقاء ایمنی تردد سهیم شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یازده =