بیش از یک میلیون تن کالا امسال از طریق مسیر ریلی رشت – قزوین جابه‌جا شد

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با بیان اینکه حمل و نقل ریلی مزایای فراوانی دارد گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا امسال از مسیر ریلی رشت – قزوین جابه جا شد.

عصر کاسپین/ غلامحسین ولدی عصر امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به راه‌اندازی قطار ۵ ستاره رشت – مشهد در ایستگاه راه آهن فلکده رشت اظهار داشت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن کالا و بار امسال از مسیر ریلی رشت – قزوین جابه جا شد.

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ مزایا و کارکردهای استفاده از خطوط ریلی برای حمل کالا و بار به ویژه در این شرایط اقتصادی را بسیار ارزشمند و قابل توجه خواند و عنوان کرد: کاهش هزینه حمل و نقل کالا و بار برای واحدهای تولیدی و صنایع بسیار حائز اهمیت است و به آنان کمک می‌کند.

ولدی حمل و نقل مواد اولیه مورد نیاز خطوط تولیدی توسط راه‌آهن و به صرفه بودن این کار را به نسبت سایر روش‌های دیگر مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: طبق آمارها از ابتدای آغاز به کار راه آهن قزوین – رشت معادل ۲۰ میلیارد تومان در مصرف سوخت صرفه‌جویی شده است که عدد قابل توجهی است.
وی در تشریح بیشتر نحوه صرفه‌جویی در مصرف سوخت به جهت حمل و نقل کالا در مسیر قزوین به رشت مطالب دیگری را نیز بیان داشت و افزود: برآوردها نشان می‌دهد در ازای هر تن کیلومتر بار امسال معادل ۳۵ سی سی در مصرف گازوئیل صرفه جویی شده است.

مدیرکل راه‌آهن شمال ۲ با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزارتن از کالاهای حمل شده در مسیر قزوین به رشت مصالح خاکی مورد نیاز برای تکمیل خط ریلی رشت – قزوین و طرح های راهسازی بود خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا جابه‌جایی مسافر در این مسیر ریلی ۵۵ درصد کاهش پیدا کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =