سرکنسول ایران در آستراخان: تکمیل راه‌آهن گیلان گسترش مبادلات با روسیه را به‌دنبال دارد

سرکنسول ایران در آستراخان روسیه گفت: تکمیل راه‌آهن رشت-کاسپین-انزلی و راه‌آهن رشت-آستارا موجب گسترش مبادلات با کشور روسیه می‌شود.

عصر کاسپین/ مهدی کوچکیان امروز در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به نقش راهبردی استان گیلان در توسعه تجارت از طریق حمل و نقل دریایی به‌ویژه از دریای خزر اظهار داشت: این استان در زمینه برخورداری، تبادل دانشجو و حوزه‌های مختلف علمی و دانشگاهی دارای نقش راهبردی است.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان روسیه ضمن قدردانی از استاندار گیلان بابت نگاه موثر جهت افزایش روابط تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر ابراز داشت: راه‌آهن رشت-کاسپین-انزلی و راه‌آهن رشت-آستارا تحول‌آفرین است و دولت با تکمیل این پروژه‌ها اثری ماندگار از خود به جای می‌گذارد.

کوچکیان اثرات تاثیرگذار پروژه‌های مذکور را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های راه‌آهن موجب گسترش مبادلات با کشور روسیه می‌شود خاطرنشان کرد: تقویت ارتباط بین مسئولان و تجار ایرانی و روسی یکی دیگر از وظایف بنده است.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آستراخان روسیه با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت سرای تجاری ایرانیان در آستراخان تصریح کرد: این مرکز به‌همت استان گیلان در آستراخان راه‌اندازی شده و برای تقویت ارتباط تجار گیلانی و دیگر استان‌ها بسیار موثر است.

استاندار گیلان نیز در این دیدار توصیه دیپلماسی اقتصادی و تقویت ارتباطات با کشورهای حاشیه دریای خزر و روسیه را در شرایط تحریمی تاثیرگذار دانست و اظهار داشت: باید بتوانیم ارتباطات خود را با کشور روسیه و دیگر همسایگان تقویت کنیم.

ارسلان زارع سوابق استان گیلان در ایجاد ارتباط با کشورهایی همچون روسیه و جمهوری آذربایجان را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه گیلان نسبت به دیگر استان‌های شمالی در این زمینه شرایط مطلوبی دارد افزود: در کنار احداث سرای تجاری ایرانیان در آستراخان، دبیرخانه اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز در گیلان مستقر است که‌ ظرفیت‌های مهمی هستند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به هدف‌گذاری صادرات غیرنفتی ۶۰۰ میلیون دلاری امسال در گیلان تصریح کرد: با افزایش حضور فعالان بخش خصوصی در سرای تجاری ایرانیان و ایجاد دفتر گردشگری سلامت در آستراخان می‌توانیم ظرفیت‌های اقتصادی و درمانی گیلان را بیشتر معرفی کنیم.

وی تکمیل راه‌آهن رشت-کاسپین-انزلی و رشت-آستارا را در گسترش تعاملات تجاری با دیگر کشورها موثر دانست و بیان کرد: تکمیل پروژه‌های راه‌آهن و احداث اسکله “رو – رو” در منطقه آزاد انزلی در کاهش هزینه، زمان و گسترش تعاملات تجاری با دیگر کشورها تاثیر شگرفی خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =