واکنش مادورو به اتهام خرید موشک از ایران: ایده خوبی است

رئیس جمهور ونزوئلا نسبت به اتهام مطرح شده از سوی رئیس جمهور کلمبیا مبنی بر تمایل کاراکاس برای خرید موشک از تهران واکنش نشان داده است.

عصرکاسپین / به نقل از رویترز، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا شنبه یک روز پس از آنکه کلمبیا ادعا کرد که کاراکاس قصد خرید موشک از ایران را دارد، گفت: این ایده خوبی است که خرید موشک از ایران را بررسی کنیم.

ایران در ماه می محموله های بنزین به ونزوئلا عرضه کرد تا کمبود شدید سوخت در این کشور تاحدی جبران شود. ایران و ونزوئلا که زیر فشارهای اقتصادی و تحریم های آمریکا قرار دارند، تلاش زیادی را برای گسترش روابط سیاسی و اقتصادی آغاز کرده اند.

مادورو در نشست کابینه ونزوئلا که ولادیمیر پادرینو وزیر دفاع این کشور نیز حضور داشت به پادرینو دستور داد تا این طرح را دنبال کند و سپس به حالت شوخی به کابینه اش گفت که این طرح را مخفی نگه دارند.

مادورو خطاب به وزیر دفاع ونزوئلا گفت: پادرینو، چه ایده خوبی، که با ایران صحبت کنیم و ببینیم چه نوع موشک های کوتاه برد، میان برد و دوربردی دارند.

ایوان دوکه رئیس جمهور کلمبیا روز پنجشنبه در اظهاراتی ادعا کرد که مادورو به دنبال خرید موشک از ایران است و تسلیحات ساخت روسیه و بلاروس را به گروه های مسلح کلمبیایی تحویل می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 1 =