خدمت‌رسانی سپاه کربلا به مازندرانی‌ها با ۱۴ کلینیک شهری و یک بیمارستان

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه امروز سپاه کربلا با ۱۴ کلینیک شهری، ۳ کلینیک پادگانی و یک بیمارستان کمک‌های بسیار خوبی به مردم ارائه می‌دهد، گفت: مردم‌یاری، مردم‌داری و مردم‌نوازی رسالت بزرگ سپاه است.

سرپرستی مازندران/ به‌مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ظهر امروز آئین تجلیل از کادر درمانی و مدافعان سلامت در بیمارستان ولایت مازندران  با حضور سرهنگ پاسدار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا، حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا  و مسؤول سازمان حفاظت اطلاعات سپاه استان  برگزار شد.

سیاوش مسلمی در این آئین  ضمن تسلیت و تعزیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی با اشاره به اینکه به عنوان یک خدمتگزار در محضر کسانی هستیم که در جبهه مقابله با  پدیده‌ای به نام ویروس کرونا هستند، گفت:‌ ویروس کرونا مردم را دچار مشکل کرده است لذا مدافعان سلامت با همان نیت، سبک و سیاق دفاع مقدس در برخی جا‌ها سخت‌تر از گذشته با روحیه ایثارگری به همنوعان خود کمک می‌کنند.

فرمانده سپاه کربلا با بیان این مطلب که شاید بخش‌هایی از کار در ۸ سال دفاع مقدس شبیه کار در حوزه سلامت باشد، اما در برخی از بخش‌ها متفاوت‌تر است، افزود:‌ وقتی رزمندگان از جبهه‌های مقاومت بر می‌گشتند با آرامش در کنار خانواده بودند اما مدافعان سلامت باید نگران ابتلا به کرونا برای خود و خانواده خود باشند.

مسلمی با بیان  اینکه استرس و فشاری که در فضای بیمارستانی وجود دارد، باعث نگرانی خانواده‌های مدافعان سلامت می‌شود، ادامه داد:‌ این فضای استرس و این شرایط روانی ابتلا به بیماری، در جبهه  نبود اما با همه این وجود، مدافعان سلامت در صحنه مبارزه با کرونا ماندند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه باید طبق شان و منزلت مدافعان سلامت از آن‌ها تقدیر کرد، افزود: امروز سپاه کربلا با ۱۴ کلینیک شهری، ۳ کلینیک پادگانی و یک بیمارستان، کمک‌های بسیار خوبی به مردم ارائه می‌دهد.

فرمانده سپاه کربلا مردم را سرمایه‌های اجتماعی نظام دانست و خاطرنشان کرد:‌ ما برای کمک به نظام نیاز به سرمایه‌های اجتماعی یعنی مردم داریم لذا باید برای تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب به این سرمایه‌های اجتماعی توجه ویژه داشته باشیم.

مسلمی مردم‌یاری، مردم‌داری و مردم‌نوازی را رسالت سپاه برشمرد و تاکید کرد:‌ این رسالت بسیار بزرگی است و مجموعه کادر درمانی در راستای این رسالت در حال خدمات‌رسانی به مردم هستند.

وی با بیان اینکه سپاه هر آنچه را که دارد متعلق به مردم است، یادآور شد:‌ دشمن همه تلاشش را برای ناامید کردن مردم نسبت به نظام انجام می‌دهد لذا ما وظیفه داریم نقشه دشمن را خنثی و مردم را نسبت به نظام امیدوار کنیم .

فرمانده سپاه کربلا در ادامه امنیت و سلامت را مهم دانست و خاطرنشان کرد:‌ تا قبل از ویروس کرونا کسی به سلامتی توجه‌ای نمی‌کرد لذا بسیاری از خانواد‌هایی که مبتلا به کرونا شدند، به این مطلب اذعان کردند و یا کسانی که در استان‌های مرزی ایران زندگی می‌کنند و شاهد تنش‌های منطقه هستند، می‌گویند ما قدر امنیت را تازه درک می‌کنیم.

مسلمی در پایان با قدردانی از کادر درمانی و حضور حوزه نمایندگی و حفاظت سپاه کربلا در آئین تجلیل، خاطرنشان کرد:‌ بهترین دعا، دعای عاقبت بخیری است چرا که برخی‌ها سال‌ها در این نظام کار کردند اما عاقبت بخیر نشدند، لذا دعا کنیم که ختم زندگی ما با شهادت همراه باشد.

*کادر درمانی برای مقابله با کرونا مخلصانه فعالیت کردند

حجت‌الاسلام غلامحسن تسخیری نیز در این آئین ضمن تسلیت و تعزیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و شهدای مظلوم کربلا، با اشاره به زحمات مخلصانه کادر درمانی گفت:‌ در طول ایام کرونا کادر درمانی مخلصانه وارد عرصه شدند و تلاش‌های گسترده‌ای برای حفظ سلامت مردم داشتند.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با قدردانی از سرهنگ پاسدار مسلمی فرمانده سپاه استان که پیگیر و اهتمام ویژه برای حفظ سلامت نیرو‌های سپاه داشتند، افزود:‌ فرمانده سپاه کربلا در حوزه درمان و پیشگیری، پیشرفت اعتلای معنوی کادر درمانی را لازم و ضروری دانست و پیگیر این موضوع بودند.

تسخیری در پایان از همه کسانی که در برپایی این آیین زحمت کشیدند، قدردانی  کرد و یادآور شد:‌ ان‌شاءالله با همکاری و دستگیری هم، مسؤولان درمان بتوانند با آرامش خاصی در عرصه سلامت کار کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 1 =