در کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد : دوربین ها و چراغ های هوشمند به زودی باید راه اندازی شوند.

0 51

عصر کاسپین / اسماعیل حاجی پور رییس کمیسیون ترافیک و حمل و نقل شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با عرض تسلیت پیشاپیش اربعین در گذشت پزشک خیر و مهربان و با اخلاق شهر رشت دکتر وحید نیک سرشت را به مردم رشت و زادگاهش صومعه سرا تسلیت گفت. صعود تیم پرسپولیس به فینال بازی های آسیایی را به مردم ایران و جامعه ورزشی شادباش گفت و غیرت تلاش بازیکنان ایران را بر تمام کارشکنی های تیم سعودی و آ اف سی پیروز دانست.
این عضو شورای اسلامی شهر رشت مراتب خوشحالی خود را از حفظ سهمیه و ماندن داماش در گردونه مسابقات برلی شهر رشت ابراز داشت و از زحمات دکتر محمد باقر نوبخت و و مهندس الطافی هم تشکر نمود و اعلام کرد که تا ۴۸ ساعت آینده تکلیف مربیان و بازیکنان تیم هم روشن خواهد شد.
حاجیپور با اشاره به انجام مناقصه های چراغ های هوشمند و مناقصه تجهیزات راهنمایی و رانندگی تا دو هفته آینده خبر داد.

وی با گله مندی از اینکه دوربین های نصب شده چرا هنوز به بهره برداری نرسیده اند خواستار این شد هرچه سریعتر جلسه ای با حضور پلیس راهور ، و حوزه سرمایه گذاری شهرداری ، نماینده فناب و مشاورین کمیسیون تشکیل گردد و نسبت به راه اندازی دوربین ها اقدام گردد.
این عضو کمیسیون حمل و نقل گفت مصوبه ای در شورای چهارم داشته ایم که هر کسری از پارکینگ که پولی توسط شهرداری دریافت می شود باید برای ساخت پارکینگ مصرف شود و این مصوبه را به پیرو باید دوباره به شهرداری ابلاغ نماییم تا به قانون عمل نماید.
فرهام زاهد نایب رییس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با گله از بدون برنامه و کارشناسی بودن کاربری های شهر رشت گفت هیچ توجه ای به جانمایی پارکینگ ها ، ورودی و خروجی ها و تراکم جمعیتی که ایجاد خواهد شد در شهر رشت نمی شود. هیچ تناسبی وجود ندارد و هیچ بحث کارشناسی نمی شود. نظر پلیس راهور در این زمینه گرفته نمی شود. باید از هم اکنون برنامه ریزی شود تا برای پنج سال آینده شرمنده مردم نباشیم و بتوانیم برنامه ریزی درستی برای چند سال آینده داشته باشیم.

محمد حسن عاقل منش و فاطمه شیرزاد و امیر حسین علوی از اعضای شورای شهر که در جلسه حضور داشتند هفته نیروی انتظامی را تبریک گفتند.
سرهنگ طالبی رییس پلیس راهور با توجه به شرایط بحرانی ویروس کرونا گفت با روزی ۶۰ فوتی رفت و آمد ها ممنوع شده بود و هر ماشینی مبالغ بسیار بالایی جریمه می شد. حال که به روزی ۳۰۰ فوتی در روز بر اثر کرونا رسیده ایم متاسفانه بعضی شهر ها مانند تهران را تعطیل کرده اند و راه ها را باز گذاشته اند تا مسافر ها سر ریز شهر رشت شوند و مشکلات فراوانی را برای مردم و شهر ایجاد کنند.
وی لزوم راه اندازی دوربین های هوشمند را بسیار ضروری دانست و گفت در روز های بارانی بیش از دویست تصادف داریم و تعداد بسیار محدودی پرسنل و در خواست نمود شهرداری هرچه سریعتر اقدام به نصب دوربین ها نماید.

رییس پلیس راهور در جلسه کمیسیون ترافیک و حمل و نقل خواهان تغییر مبلمان شهری از چهار راه کانال شد تا مسافر بداند که وارد به حوزه شهر رشت شده است.
وی مجتمع پزشکی آتیه را مکانی دانست که فکری برای پارکینگش نکرده است و از نقاط پر ترافیک و شلوغ شهر رشت است و خواهان این شد که زمین کنار مجتمع تبدیل به پارکینگ شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.