رشد ۶۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در گیلان؛ ۵۴ باند قاچاق مواد مخدر امسال در استان منهدم شد

استاندار گیلان با اشاره به رشد ۶۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در ۶ ماهه نخست امسال در این استان گفت: ۵۴ باند قاچاق مواد مخدر امسال در استان منهدم شد.

عصر کاسپین/ ارسلان زارع امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان ضمن گرامیداشت یاد شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر امروزه در تمام جوامع به‌عنوان امری ضروری وجود دارد زیرا تبعات منفی آن گریبانگیر بسیاری از افراد می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه این استان در زمینه مبارزه با مواد مخدر و اجرای قوانین و برنامه‌های مرتبط با آن عملکرد خوبی داشته است بیان کرد: همه ما موظف به اجرای سیاست‌های کلی مبارزه با مواد مخدر هستیم و مبارزه جدی با این پدیده شوم و خطرناک باید در دستور کار نهادها و دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به شناسایی و انهدام ۵۴ باند قاچاق مواد مخدر در سراسر استان گیلان خاطرنشان کرد: علاوه بر این در ۶ ماهه نخست امسال ۲ هزار و ۶۸۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در گیلان کشف شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد رشد کرده است.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان ارتقاء دستاوردهای حوزه مبارزه با مواد مخدر را نیازمند تعامل بیشتر دستگاه‌های ذی‌ربط دانست و عنوان کرد: اگرچه اقدامات انجام گرفته قابل تقدیر است اما کافی نیست لذا باید تلاش خود را در این حوزه بیشتر کنید تا دست سوداگران مواد مخدر را کوتاه کنیم.

وی به تاثیر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی و رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی جهت مقابله با آثار شوم مواد مخدر اشاره کرد و ابراز داشت: باید با تولید محتوای مناسب به مردم و به‌ویژه جوانان و نوجوانان درخصوص آثار و تبعات منفی مواد مخدر آگاهی دهیم تا نتایج اثربخشی در این حوزه کسب کنیم.

زارع با تاکید بر استمرار اجرای طرح‌هایی مانند پاکسازی نقاط آلوده و حاشیه مناطق آموزشی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد و فعالان اجتماعی جهت کاهش گرایش مصرف مواد مخدر و مقابله با اعتیاد امری انکارناپذیر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار گیلان نقش اجرای سیاست‌های پیشگیرانه و آموزش و آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: آگاهی بخشی به جامعه منجر به کاهش گرایش به مصرف مواد مخدر می‌شود و این موضوع از طریق استفاده از ابزارهای مختلف آموزشی امکان‌پذیر است لذا دستگاه‌های متولی باید در این حوزه بیشتر تلاش کنند.

در این جلسه گزارش نیروی انتظامی استان از کشفیات، دستگیری‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با مواد مخدر در نیمه نخست امسال قرائت شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =