ضرورت استقرار صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در گیلان؛ سود تسهیلات بانکی برای سرمایه‌گذار مقرون به صرفه نیست

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی گیلان لزوم استقرار صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: سود بالای تسهیلات بانکی برای سرمایه‌گذار مقرون به صرفه نیست.

عصر کاسپین/ سرهنگ دوم پاسدار مرتضی مرادی با بیان اینکه سود بالای تسهیلات بانکی برای سرمایه‌گذار و کسی که قصد ورود به بخش کشاورزی را دارد مقرون به صرفه نیست اظهار داشت: ایجاد صنایع تبدیلی بخش کشاورزی از ضروریاتی است که گیلان به آن نیاز دارد و باید متولیان امر برایش بسترسازی کنند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه این سازمان امسال برنامه بسیار مدون و کاملی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی و تولیدات این بخش دارد عنوان کرد: یکی از راه‌های تحقق بیانات مقام معظم رهبری در مورد مسائل اقتصادی، خودکفایی کشور در این زمینه است.

مرادی خودکفایی کشور در امر بسیاری از تولیدات کشاورزی نظیر، گندم، جو، برنج، چای، دامپروری، پرورش طیور، شیلات و دانه‌های روغنی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: به جهت اهمیت بسیار ویژه‌ای که در بخش تولیدات کشاورزی وجود دارد بسیج مهندسان کشاورزی سپاه با متخصصان خود در این حوزه وروو کرد.
وی ارتقاء سطح آگاهی و دانش بهره‌برداران از یک سو و تلاش برای افزایش هر چه بیشتر تولید محصولات و بهبود تولید در واحد سطح را در کنار توجه به مقوله کیفیت امری که توسط سازمان بسیج مهندسان کشاورزی سپاه دنبال می‌شود خواند و افزود: گیلان قابلیت‌های بسیار فراوانی در حوزه‌های مختلف تولید دارد و باید از آن استفاده شود.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان در پاسخ به این پرسش که چرا استقرار صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در این استان آن‌چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است ابراز داشت: بخش زیادی از ایجاد زیرساخت‌ها و صنایع تبدیلی به جذب سرمایه‌گذاران و مشارکت خیران بر می‌گردد و باید به این مؤلفه‌های مهم توجه داشت.

مرادی با بیان اینکه برای ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی که در گیلان تولید می‌شود سرمایه هنگفتی نیاز نیست خاطرنشان کرد: مسئولان و متولیان در دستگاه‌های مختلف استان می‌توانند با جذب مشارکت سرمایه‌گذاران و خیران در این مسیر گام‌های خوبی بردارند و نیازهای استان به صنایع تبدیلی بخش کشاورزی را مرتفع سازند.

وی تسهیلات دولتی و حمایتی را با درصد سودها و بهره‌های بانکی که برای آن اعمال می‌شود را چندان مناسب و مقرون به صرفه جهت ایجاد واحدها و صنایع تبدیلی ندانست و عنوان کرد: از آن‌جا که بخش کشاورزی کم‌درآمد است بنابراین نمی‌توان با دریافت تسهیلات گران‌قیمت بانکی برای استقرار صنایع تبدیلی اقدام کرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه قدس گیلان همت مسئولان استان و متولیان بخش کشاورزی جهت بسترسازی استقرار صنایع تبدیلی را لازم و ضروری دانست و اظهار داشت: سرمایه‌گذارانی هستند که هنوز زوایای ورود به چنین حوزه‌هایی برای آنان باز نشده است و از اهمیت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اطلاع کاملی ندارند.

مرادی با بیان اینکه متولیان بخش کشاورزی و مسئولان استان گیلان می‌توانند در آگاه‌سازی و سپس جذب سرمایه‌گذاران به استان برای سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی اقدامات خوبی انجام دهند گفت: اگر سرمایه‌گذاران مورد حمایت قرار گیرند و پای کار آورده شوند علاوه بر ایجاد صنایع تبدیلی مشکل اشتغال جوانان هم حل می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =