مدیر کل انتقال خون استان تهران عنوان کرد؛ کاهش شدید ذخایر خونی/ ۱۶۰ مرکز درمانی تهران در وضعیت هشدار

مدیرکل انتقال خون استان تهران، از کاهش شدید ذخایر فرآورده‌های خونی برای نجات جان بیماران خبر داد.

عصر کاسپین/ محمدرضا مهدی زاده، با شیوع گسترده ویروس کووید ۱۹ و نگرانی‌های پیش آمده در پیک سوم این بیماری، گفت: آمار مراجعه مردم به مراکز اهدای خون با کاهش شدیدی مواجه شده است.

مدیرکل انتقال خون استان تهران، افزود: متأسفانه در روزهای اخیر و با کاهش حضور مردم در مراکز انتقال خون، ذخایر فرآورده‌های خونی برای تأمین نیاز بیماران و بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی پایتخت در حالت هشدار قرار دارد.

وی ادامه داد: از مردم مهربان و نوع دوست می‌خواهم که در این شرایط ویژه و در شروع روزهای سرد، مسئله اهدای خون و نجات جان بیماران را از ضروریات بدانند و البته مراکز اهدای خون در طول این ماه‌های شیوع کووید ۱۹ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح، محل‌هایی مطمئن و سلامت برای مراجعه داوطلبان وفادار اهدای خون بوده‌اند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران، با تاکید بر اینکه همدلی و همراهی مردم، گره‌گشای سختی‌ها در همه موقعیت‌های زمانی بوده است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم مردم عزیزمان، در لحظه‌های خروج از خانه به لحاظ انجام کارهای ضروری، اهدای خون برای نجات جان بیماران را نیز یک ضرورت حیاتی بدانند تا با مشارکت بیشتر و وفادارانه اهداکنندگان خون، این روزهای سخت را با لبخند امید و نجات بیماران پشت سر بگذاریم.

بنابراین گزارش، نیاز روزانه مراکز درمانی استان تهران به فرآورده‌های خونی، حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واحد خون است که برای تأمین آن، نیاز به مشارکت بیشتر و جدی تر مردم در مراکز اهدای خون می‌باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + هشت =