معرفی مسؤولان کم‌کار در حوزه ساخت‌وساز غیرمجاز به دستگاه قضا

بازرس ویژه وزارت کشور با بیان اینکه در بحث مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز بی‌تفاوتی و کوتاهی مسؤولان در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفتنی نیست، گفت: مسؤولانی که کم‌کاری کنند، به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

سرپرستی مازندران/ هادی‌نژاد بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: همه‌ سازوکارهای مورد انتظار وزیر کشور جهت مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز شکل گرفته است تا جلوی این اتفاقات گرفته شود.

وی گفت: از فرمانداران انتظار می‌رود به صورت جدی و مرتب جلسات برخورد با ساخت و سازه‌های غیرمجاز را برگزار کنند.

بازرس ویژه وزارت کشور با بیان اینکه بحث مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، افزود: تمام فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران در برخورد با متخلفان جدی‌تر باشند.

هادی‌نژاد تصریح کرد: بی‌تفاوتی و کوتاهی مسؤولان در بحث برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز پذیرفتنی نیست.

بازرس ویژه وزیر کشور ادامه داد: در راستای برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، مسؤولانی که کم‌کاری کنند، به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

مهدی رازجویان معاون عمرانی استاندار مازندران نیز با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: در حال حاضر عزم جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان مازندران وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه مازندران نقش پررنگی در بحث امنیت غذایی کشور دارد، افزود: اراضی و زمین‌های کشاورزی، امانتی است که باید به درستی از آنها محافظت کنیم.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد: انتظار می‌رود با افراد متخلف در حوزه ساخت‌وسازهای غیرمجاز  جدی‌ترین برخوردهای قانونی شود.
رازجویان از شهرداران و دهیاران خواست تا در شناسایی و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز، جدی‌تر ورود کنند.
وی ادامه داد: جهت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز نیاز به همکاری و هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مربوطه است.
رازجویان تاکید کرد: نباید اجازه دهیم اراضی کشاورزی باقی‌مانده در استان مازندران به خانه دوم دیگر هموطنان تبدیل شود.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: استان مازندران یکی از مقاصد اصلی سفر سایر هموطنان است، اما نباید اجازه دهیم حضور مسافرین در نهایت باعث دست‌درازی به زمین‌های کشاورزی در استان شود.

این مسؤول گفت: سازمان جهاد کشاورزی با حمایت بیشتر از کشاورزان می‌تواند مانع فروش زمین‌های کشاورزی و باغات و در نهایت تغییر کاربری آنها شود.
رازجویان تکیه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از روستائیان تولیدکننده را  یکی از راه‌های جلوگیری از فروش اراضی کشاورزی دانست و ادامه داد: حفظ اراضی و زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی از تاکیدات مقام معظم رهبری است لذا کوتاهی هیچ مسئولی را نخواهیم پذیرفت.
وی ادامه داد: در سال جهش تولید انتظار می‌رود با حفظ زمین‌های کشاورزی، میزان تولیدات کشاورزان و باغداران افزایش یابد‌ نه اینکه این اراضی جای خود را به ویلاها بدهند.
معاون استاندار مازندران ده‌گردشی را یکی از ضروریت‌های شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز دانست و افزود: دهیاران علاوه بر محدوده روستا، باید بر حاشیه روستاها نیز نظارت داشته باشند.
رازجویان آموزش و آگاهی‌بخشی را ضروری دانست و ادامه داد: برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بخشداران و دهیاران جهت جلوگیری از هرگونه سواستفاده از ساخت و سازها در دستور کار قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 16 =