۲۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به خسارت‌دیدگان کرونا در استان گیلان پرداخت شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: ۲۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به خسارت‌دیدگان کرونا در گیلان پرداخت شد.

عصر کاسپین/ آرش فرزام‌صفت امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در استانداری گیلان از پرداخت ۲۲۶ میلیارد تومان تسهیلات به خسارت‌دیدگان کرونا در گیلان خبر داد و اظهار داشت: دولت امسال مبلغی معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا در کشور اختصاص داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان توزیع منطقی این تسهیلات به متقاضیان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: توزیع تسهیلات به گونه‌ای مدیریت شود تا بانک‌ها به ‌یک باره با انبوهی از متقاضی روبه‌رو نشوند بلکه بتوانند در زمان مناسب تمامی درخواست‌ها را مورد بررسی قرار داده و اقدامات لازم را انجام دهند.

فرزام‌صفت روند پرداخت تسهیلات کرونا در استان گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: پرداخت این میزان تسهیلات در هفته گذشته حدود ۲۰ میلیارد تومان رشد داشته است البته بانک‌ها در کنار پرداخت تسهیلات کرونا، تسهیلات دیگری شامل تبصره ۱۸ و تسهیلات تکلیفی توسعه صندوق ملی را نیز پرداخت می‌کنند.
وی از تحقق هدف‌گذاری‌ها برای تامین ماسک موردنیاز استان خبر داد و عنوان داشت: این میزان نیازمندی در حوزه ماسک بهداشتی با مشارکت بخش خصوصی، تولیدکنندگان استان و دستگاه‌های مختلف اجرایی محقق شد و این روند ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه هم‌اکنون به‌طور میانگین روزانه ۲۸۵ هزار عدد ماسک بهداشتی در استان تولید می‌شود خاطرنشان کرد: ماسک‌های تولید شده هفته گذشته در تمامی داروخانه‌ها اعم از روزانه، شبانه‌روزی و واحدهای صنفی توزیع شد.

فرزام‌صفت با اشاره به اینکه ۱۳۰ هزار عدد ماسک جهت توزیع در اختیار معاونت غذا و دارو قرار گرفت و ۱۶۸ هزار و ۱۰۰ عدد ماسک نیز در واحدهای صنفی توزیع شد ابزار داشت: این میزان توزیع نشان‌دهنده تحقق هدف‌گذاری‌ها برای تامین ماسک موردنیاز استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه تمامی مدارس استان فعال و کلاس‌ها نیز دایر است اظهار داشت: تعداد دانش‌آموزانی که به‌صورت حضوری در واحدها مشغول تحصیل می‌شدند کاهش یافته است و کار معلمان ابتدایی نیز به‌دلیل عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس سخت شده است.

محمد رحمتی از برقرار بودن آموزش‌های غیرحضوری به‌صورت آنلاین و آفلاین با ارایه محتوای آموزشی خبر داد و بیان کرد: ارائخ آموزش در بستر فضای مجازی برای دانش‌آموزان به‌ویژه مقطع ابتدایی سخت است اما بستر لازم برای ارائه آموزش‌ها به‌صورت حضوری و غیرحضوری فراهم است.

وی با بیان اینکه مدارس استان گیلان در تمامی مقاطع در حال فعالیت هستند و دانش‌آموزان می‌توانند از آموزش حضوری بهره‌مند شود خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از مشکلات مربوط به شبکه شاد نیز برطرف شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به ضرورت توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس گیلان بیان داشت: بیش از ۶۹ درصد مدارس استان نکات بهداشتی را به‌نحو شایسته رعایت می‌کنند اما ۱۰ درصد مدارس در این زمینه با مشکلاتی روبه‌رو بودند و لازم است که دانش‌آموزان بیشتر به این مسائل توجه کنند.

رئیس دانشگاه گیلان نیز در این جلسه با اشاره به دغدغه برخی دانشگاه‌ها برای برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری اظهار داشت: در مرحله نخست این آزمون در گیلان، کمتر از ۷ هزار نفر شرکت کردند اما پیش‌بینی می‌شود که در مرحله دوم حدود ۷ هزار و ۴۲۰ نفر شرکت کنند؛ دانشجویانی که از سایر استان‌ها، دانشگاه گیلان را انتخاب کردند.

احمد رضی با بیان اینکه طبق تصمیمات گرفته شده، مرحله دوم آزمون دکتری ممکن است به‌صورت غیرحضوری انجام شود گفت: متاسفانه به‌دلیل برخی مشکلات در زیرساخت‌های الکترونیکی، بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان دسترسی لازم و مناسبی به محتواهای موجود را ندارند که باید در این زمینه تدابیری اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات مربوط به دانشگاه‌ها و مدارس است که در حال برطرف شدن است خاطرنشان کرد: با وجود افزایش پهنای باند اینترنت توسط دانشگاه‌ها اما هنوز بسیاری از دانشجویان از تجهیزات مناسبت محروم‌اند که لازم است بانک‌ها با ارائه تسهیلات برای خرید امکانات کمک کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =